Ibrahim Dresevic ishte padyshim njëri nga lojtarët më të mirë të Kosovës në fitoren ndaj Lituanisë në miqësoren e zhvilluar të mërkurën mbrëma në Prishtinë.

Përfaqësuesja e Kosovës ka fituar me rezultat të thellë 4-0 ndaj Lituanisë në ndeshjen miqësore të zhvilluar në stadiumin ‘Fadil Vokrri’.

Golat në këtë përballje për Dardanët u shënuan nga Arbër Zeneli (27’, 71’), Vedat Muriqi (63’) dhe Besar Halimi (79’).

Federata e Futbollit të Lituanisë reagon pas humbjes së thellë nga Kosova Federata e Futbollit të Lituanisë reagon pas humbjes së thellë nga Kosova

Megjithatë, njëri nga lojtarët më të mirë të ndeshjes padyshim se ishte mbrojtësi i Herenvenit, Ibrahim Dresevic.

Dresevic gjatë ndeshjes ndaj Lituanisë (Foto: Ridvan Slivova/Telegrafi)

Dresevic ishte i pakalueshëm në mbrojtje dhe shumë i saktë në pasimet dhe daljet e tij përpara, duke ndihmuar edhe mesfushën.

Një ndërhyrje vendimtare e Dresevic po cilësohet lartë në rrjetet sociale, ndërsa karakteri i mbrojtësit po vlerësohet edhe më shumë pasi kjo ishte vetëm një ndeshje miqësore. /Telegrafi/

View this post on Instagram

A post shared by Telegrafi Sport (@telegrafisport)