LAJMI I FUNDIT:

Natë fantastike në UFC 279, Diaz e mposht Fergusonin, derisa Chimaev tregohet i pamëshirshëm për Holland

Natë fantastike në UFC 279, Diaz e mposht Fergusonin, derisa Chimaev tregohet i pamëshirshëm për Holland

Nate Diaz ka vazhduar me fitore, teksa në natën e UFC 279 ka mposhtur Tony Ferguson.

Ka qenë një natë e gjatë dhe fantastike me shumë duele interesante që kanë qenë në program për t’u zhvilluar dhe sportistët kanë dhuruar shfaqje fantastike për publikun e pranishëm.

Diaz fitoi në peshat e lehta, nënjëndeshje që besohet ku besohet se është e fundit në karrierën e tij në UFC.

Përkundër përleshjes së madhe, dy sportistët në fund u përqafuan duke treguar respekt për njëri tjetrin.

Për amerikanin ishte fitorja e 22 derisa ka edhe 13 disfata, derisa për Ferguson humbja nga Diaz ishte e teta në UFC.

Natën e mbrëmshme është zhvilluar edhe dueli tjetër tejet interesant mes Khamzat Chimaev dhe Kevin Holland.

Sportisti me pasaportë suedeze ka arritur shpejt ta nokautoj Hollandin duke marrë një fitore spektakolare. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zbulohet “çmenduria” e Messit – refuzoi 1.4 miliardë euro për t’u transferuar tek Inter Miami

Zbulohet “çmenduria” e Messit – refuzoi 1.4 miliardë euro për t’u transferuar tek Inter Miami

Ndërkombëtare
Nga thyerja e shpagetave deri te ajo e televizorit: Momentet më gazmore të tifozëve deri tani në

Nga thyerja e shpagetave deri te ajo e televizorit: Momentet më gazmore të tifozëve deri tani në "Euro 2024"

Përfaqësueset
Kush është tifozi shqiptar që hyri në fushë gjatë ndeshjes dhe cili ishte motivi i këtij veprimi

Kush është tifozi shqiptar që hyri në fushë gjatë ndeshjes dhe cili ishte motivi i këtij veprimi

Kombëtarja e Shqipërisë
Notat e lojtarëve, Itali 2-1 Shqipëri: Shpëtojnë vetëm Bajrami dhe Gjimshiti, Bastoni lojtar i ndeshjes

Notat e lojtarëve, Itali 2-1 Shqipëri: Shpëtojnë vetëm Bajrami dhe Gjimshiti, Bastoni lojtar i ndeshjes

Kombëtarja e Shqipërisë
Ronaldinho “shpërthen” ndaj Brazilit: Nuk do t’i shikoj ndeshjet e tyre, shumica janë lojtarë mesatarë

Ronaldinho “shpërthen” ndaj Brazilit: Nuk do t’i shikoj ndeshjet e tyre, shumica janë lojtarë mesatarë

Përfaqësueset
Shaqiri konfirmon se do të largohet nga Chicago, tregon se ku do të luaj sezonin e ri

Shaqiri konfirmon se do të largohet nga Chicago, tregon se ku do të luaj sezonin e ri

Ndërkombëtare
Kalo në kategori