LAJMI I FUNDIT:

Napoli refuzon ofertën zyrtare të Unitedit për Koulibalyn

Napoli refuzon ofertën zyrtare të Unitedit për Koulibalyn

Manchester United po synon ta transferojë mbrojtësin senegalez Kalidou Koulibaly.

Reklama

Djajtë e Kuq kanë tentuar transferimin e senegalezit edhe vitin e kaluar por ka qenë Napoli që ka rezistuar ndaj ofertave të majme.

Calciomercato ka raportuar se klubi italian ka refuzuar tani vonë edhe një ofertë mbi 100 milionë euro nga United për qendërmbrojtësin.

Kalidou Koulibaly. (Foto: Francesco Pecoraro/Getty Images/Guliver)

Skuadra nga Old Traford ka ofruar 105 milionë euro për transferimin e Koulibalyt, por kjo ofertë është hedhur poshtë nga Napoli.

Presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentis synon që nga shitja e yllit të tyre të fitojë 150 milionë euro.

27-vjeçari ka kontratë me nën kampionët e Italisë deri në qershor të vitit 2023.

Interesim për ish-anëtarin e Genkut kanë shprehur edhe skuadrat tjera të mëdha si Real Madrid, Bayern Munich, Chelsea dhe Manchester City. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Romero dhe Mac Allister përplasen në rrjetet sociale pas skandalit në Londër ku Liverpooli u dëmtua nga VAR

Romero dhe Mac Allister përplasen në rrjetet sociale pas skandalit në Londër ku Liverpooli u dëmtua nga VAR

Premier League
Manchester United futet në garë për transferimin e yllit të Bayernit

Manchester United futet në garë për transferimin e yllit të Bayernit

Premier League
Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Ndërkombëtare
Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bundesliga
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Kalo në kategori