Radja Nainggolan përfundimisht nuk do të bëjë pjesë në skuadrën e Interit për ndeshjen ndaj Juventusit.

Belgu është lënduar në sfidën ndaj Tottenhamit në Ligën e Kampionëve dhe ishte pritur që të mungojë ndaj Juventusit. .

Këtë mbrëmje Luciano Spalletti ka zbuluar skuadrën e tij, me Nainggolanin i cili nuk është fare i përfshirë.

Nainggolan pritet që të bëhet gati për sfidën vendimtare në Ligën e Kampionëve ndaj PSV-së.

Interi ka nevojë për fitore ndaj PSV-së dhe të shpresojë që Tottenhami të mos fitojë ndaj Barcelonës.

Skuadra e Interit ndaj Juventusti: Handanovic, Padelli, Berni, Vrsaljko, De Vrij, Ranocchia, Asamoah, Miranda, D’Ambrosio, Skriniar, Gagliardini, Vecino, Joaro Mario, Borja Valero, Ivan Perisic, Marcelo Brozovic, Mauro Icardi, Lautaro Martinez, Keita Balde, Mateo Politano, Antonio Candreva.

Interi dhe Juventusi përballen të premtën mbrëma në Allianz Stadium. /Telegrafi/