LAJMI I FUNDIT:

Nadal demolon Djokovicin në French Open dhe barazon rekordin e Federer

Nadal demolon Djokovicin në French Open dhe barazon rekordin e Federer
(Foto: Twitter/Roland Garros)

Rafael Nadal e ka demoluar Novak Djokovicin në finalen e French Open për të barazuar rekordin e Roger Federer për numrin e triumfeve Grand Slam.

Reklama

Spanjolli ishte në formën e tij më të mirë që nga fillimi i përballjes duke mos i lënë hapësira tenistit që renditet i pari në ranglistën botërore.

Ai ishte dominues në të tria setet, të cilat i fitoi me rezultat 6-0, 6-2 dhe 7-5.

Ky është trofeu i 13-të i Nadalit në Roland Garros dhe trofeu i 20-të në total Grand Slam, po aq sa zvicerani Federer.

“Dua t’u dërgoj një mesazh të gjithëve në botë, po përballemi me një prej çasteve më të këqija që mbajmë mend në botë, në përballjen dhe luftën kundër këtij virusi”.

“Vazhdoni përpara, qëndroni pozitivë dhe jua uroj të gjitha të mirat. Së bashkua do t’ia dalim dhe do ta mposhtim këtë virus së shpejti”, ishte mesazhi i Nadal pas fitores. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Trajneri i Napolit bllokon thashethemet për Osimhen, pas lidhjeve me Real Madridin

Trajneri i Napolit bllokon thashethemet për Osimhen, pas lidhjeve me Real Madridin

Serie A
Kalo në kategori