LAJMI I FUNDIT:

Myrto Uzuni vazhdon me gola, statistikat e tij në fitoren e Granadas

Myrto Uzuni vazhdon me gola, statistikat e tij në fitoren e Granadas

Myrto Uzuni është i pandalshëm këtë sezon në La Liga 2, ku edhe sot ka gjetur rrjetën. 

Reklama

Granada fitoi 3-1 si mysafir i Burgos dhe ka ruajtur vendin e tretë me 54 pikë.

Sulmuesi i Kombëtares Shqiptare shënoi pikërisht golin e avantazhit në minutën e 84-t për 2-1.

Ky është goli i 18 sezonal për Myrto Uzunin, që kryeson bindshëm renditjen e golashënuesve, me plot shtatë gola më shumë se ndjekësi më i afërt.

Sipas statistikave të Sofascore, ai kishte një goditje në portë, tri duele të fituara dhe nëntë pasime të sakta.

Golat e sulmuesit janë një lajm mjaft i mirë edhe për përzgjedhësin Sylvinho, që pritet ta fitojë për ndeshjen ndaj Polonisë më 27 mars. /Telegrafi/