Florent Muslija është prurja e re te Përfaqësuesja e Kosovës.

Mesfushori ofensivë i Hannover 96, ka pranuar të vesh fanellën e Kosovës dhe do të grumbullohet që nga muaji shtator.

20-vjeçari ka thënë se është shumë i lumtur që po i bashkohet Dardanëve, derisa ka premtuar se do ta jap maksimumin.

Florent Muslija (Photo by Bryn Lennon/Bryn Lennon/Getty Images)

“Jam shumë i lumtur që i bashkohem Dardanëve. Do të jap maksimumin për të arritur maksimumin me rezultate”.

“I falënderojë të gjithë, FFK-në dhe familjen time që më kanë përkrahur gjithmonë”, ka thënë Muslija.

Kujtojmë që talenti kosovar, ka zhvilluar 17 ndeshje këtë edicion në Bundesliga ku ka shënuar dy gola. /Telegrafi/