Vedat Muriqi ka shkëlqyer me klubin e tij pas rikthimit të ndeshjeve me Përfaqësuesen.

Ylli i Kosovës ka gjetur golin me fanellën e Genclerbirligit në fitoren e madhe 2-1 ndaj kampionit në fuqi Besiktas.

Ishte minuta e 16-të e ndeshjes kur Muriqi arriti të dërgoj topin në rrjetë nga afërsia për 1-0.

Pas ndeshjes dhe fitores së madhe, Muriqi ka marrë një lajm tjetër të madh.

Prizrenasi është shpallur futbollisti më i mirë i ndeshjes duke marrë notën (8.00).

Përpos punës së mirë që bëri në fazën ofensive, reprezentuesi kosovar shpeshherë është gjetur edhe në mbrojtje duke i ndihmuar bashkëlojtarëve të tij për ta larguar rrezikun.

Goli ndaj Besiktasit ishte i pari këtë edicion për Muriqin në Superligën e Turqisë. /Telegrafi/