LAJMI I FUNDIT:

Muniain dhuroi spektakël në fundin e ndeshjes ndaj Barcelonës, ‘trullosi’ me driblime tre lojtarë kundërshtarë

Muniain dhuroi spektakël në fundin e ndeshjes ndaj Barcelonës, ‘trullosi’ me driblime tre lojtarë kundërshtarë

Kapiteni Iker Muniain ishin ndër më meritorët në triumfin e Athletic Bilbaos ndaj Barcelonës me rezultat 3-2 në ndeshjen e Kupës së Mbretit.

Bilbao dhe Barcelona u ndeshen mes vete më fazën e 1/8-tës në Kupën e Mbretit me ndeshjen e rregullt që mbyll me barazim 2-2.


Golat në këtë kohë u shënuan nga Munian (2’) dhe Inigo Martinez (88’) për vendasit, ndërsa Ferran Torres (20’) dhe Perdi (90+) për mysafirët.

120 minuta lojë, Athletic Bilbao fiton trilerin e pesë golave ndaj Barcelonës dhe kalon në çerekfinale
Lexo po ashtu 120 minuta lojë, Athletic Bilbao fiton trilerin e pesë golave ndaj Barcelonës dhe kalon në çerekfinale

Megjithatë, vendasit nuk u dorëzuan në vazhdime dhe arritën të shënojnë edhe golin e fitores në minutën e 105-të me anë të Munian.

Munian, përveçse ishte më meritori për fitoren me dy golat e tij, ai u përkujdes edhe për të dhuruar spektakël për tifozët.

Në fund të ndeshjes, shtatshkurtri bask mori një top të vija këndore dhe arriti t’i driblojë tre lojtarë të Barcelonës.

Frenkie de Jong, Nico Gonzalez dhe Jordi Alba ishin tri viktimat e kapitenit të Bilbaos. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kvaratskhelia insiston të largohet nga Napoli - shpreson t'i bashkohet gjigantit evropian

Kvaratskhelia insiston të largohet nga Napoli - shpreson t'i bashkohet gjigantit evropian

Serie A
Plani që Enzo Maresca ka hartuar për yllin e Chelseat i bindi drejtuesit e klubit ta punësojnë atë

Plani që Enzo Maresca ka hartuar për yllin e Chelseat i bindi drejtuesit e klubit ta punësojnë atë

Premier League
Ancelotti ka rrëfyer historinë e pabesueshme kur u përpoq ta linte Zidanen jashtë autobusit të ekipit për shkak të vonesës

Ancelotti ka rrëfyer historinë e pabesueshme kur u përpoq ta linte Zidanen jashtë autobusit të ekipit për shkak të vonesës

Serie A
Eskalon situata te Kameruni: Samuel Eto'o përplaset me trajnerin Brys

Eskalon situata te Kameruni: Samuel Eto'o përplaset me trajnerin Brys

Përfaqësuesja e Kosovës
“Gjithçka mund të ndodhë”, ylli i Real Madridit lë të hapur mundësinë e largimit

“Gjithçka mund të ndodhë”, ylli i Real Madridit lë të hapur mundësinë e largimit

La Liga
Ekskluzive: Nazmi Gripshi i lirë nga 30 qershori, vërshohet nga ofertat si nga vendi ashtu edhe nga Evropa

Ekskluzive: Nazmi Gripshi i lirë nga 30 qershori, vërshohet nga ofertat si nga vendi ashtu edhe nga Evropa

Superliga
Kalo në kategori