LAJMI I FUNDIT:

Muller, Boateng dhe Hummels pritet të rikthehen te Gjermania

Muller, Boateng dhe Hummels pritet të rikthehen te Gjermania

Joachim Low do të vazhdojë të jetë trajner i Gjermanisë edhe për Kampionatin Evropian që luhet në verën e vitit 2021.

Reklama

Die Mannschat konfirmuan se kanë besim të plotë në strategun e tyre, edhe pse humbën 6-0 nga Spanja në Ligën e Kombeve.

Por, sipas saj që raporton Sport1, Low do t’i bëjë disa ndryshime në skuadrën e Pancirëve, duke rikthyer Thomas Mullerin, Jerome Boatengun dhe Mats Hummlesin.

Tre veteranët munguan në takimin ndaj Furisë së Kuqe, pasi trajneri i Gjermanisë kishte menduar se koha e tyre ka kaluar.

Mirëpo, sipas mediumit gjerman, tre lojtarët do të rikthehet në formacion, për të ndihmuar kombëtaren që të fitojë Kampionatin Evropian. /Telegrafi/