LAJMI I FUNDIT:

Mudryk deklarohet për herë të parë si lojtar i Chelseat

Mudryk deklarohet për herë të parë si lojtar i Chelseat

Mykhailo Mudryk ka finalizuar kalimin e tij nga Shakhtar Donetsk te Chelsea pasi ra dakord për kushtet personale me klubin.

Reprezentuesi ukrainas, i cili mbushi 22 vjeç në fillim të këtij muaji, ka nënshkruar një kontratë tetëvjeçare e gjysmë me Blutë në një shumë prej 70 milionë + 30 milionë euro bonuse.

“Jam shumë i lumtur që nënshkruaj për Chelsean”, deklaroi fillimisht Mudryk pasi përfundoi lëvizjen e tij.

“Ky është një klub i madh, në një ligë fantastike dhe është një projekt shumë tërheqës për mua në këtë fazë të karrierës sime. Jam i emocionuar që takoj shokët e mi të rinj të skuadrës dhe mezi pres të punoj dhe të mësoj nën Graham Potter dhe stafin e tij”.

Një lojtar i aftë me shumë ritëm, Mudryk ka krijuar shpejt një reputacion si një nga lojtarët sulmues më të rrezikshëm në Evropë në situatat një kundër një.

Reklama

Ai është paraqitur në të dy krahët për Shakhtar Donetsk, por shumë nga paraqitjet e tij më të mira erdhën kur shkoi nga e majta në këmbën e tij të preferuar të djathtë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Deklarata e Xhakës lidhur me udhëtimin në Serbi

Deklarata e Xhakës lidhur me udhëtimin në Serbi

Përfaqësueset
Messi do ta ketë pagën te Barcelona katër herë më të vogël se sa që e ka te PSG

Messi do ta ketë pagën te Barcelona katër herë më të vogël se sa që e ka te PSG

Ligue 1
Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Ndërkombëtare
Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

La Liga
Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Premier League
Iu bashkua skuadrës kineze, mediat kroate zbulojnë super kontratën e Arijan Ademit në Azi

Iu bashkua skuadrës kineze, mediat kroate zbulojnë super kontratën e Arijan Ademit në Azi

Ndërkombëtare
Kalo në kategori