LAJMI I FUNDIT:

MTV Video Music Awards 2023: Lista e plotë e nominimeve

MTV Video Music Awards 2023: Lista e plotë e nominimeve
MTV Video Music Awards 2023

Është shpallur lista e plotë e nominimeve në MTV Video Music Awards 2023.

Taylor Swift kryeson nominimet e këtij viti me tetë në kategori të ndryshme, përfshirë: ‘Artisten e vitit’, ‘Videon e vitit’ dhe ‘Këngën e vitit’.


Doja Cat, Kim Petras, Miley Cyrus, Nicki Minaj, Olivia Rodrigo dhe Sam Smith morën nga pesë nominime, ndërsa Blackpink, Diddy dhe Shakira secili me nga katër nominime.

Taylor Swift

Petras, Rema, GloRilla dhe Ice Spice janë ndër 35 të nominuarit për herë të parë.

Të gjitha lajmet nga MTV Video Music Awards
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga MTV Video Music Awards

VMA-të e MTV 2023 do të zhvillohen të martën, më 12 shtator dhe do të transmetohen drejtpërdrejt nga Qendra Prudential në Newark, New Jersey.

Më poshtë ua sjellim listën e plotë të nominimeve:

Videoja e vitit 

Doja Cat — “Attention”

Miley Cyrus — “Flowers”

Nicki Minaj — “Super Freaky Girl”

Olivia Rodrigo — “vampire”

Sam Smith, Kim Petras — “Unholy”

SZA — “Kill Bill”

Taylor Swift — “Anti-Hero”

Artisti i vitit 

Beyonce

Doja Cat

KAROL G

Nicki Minaj

Shakira

Taylor Swift

Kënga e vitit

Miley Cyrus — “Flowers”

Olivia Rodrigo — “vampire”

Rema & Selena Gomez — “Calm Down”

Sam Smith, Kim Petras — “Unholy”

Steve Lacy — “Bad Habit”

SZA — “Kill Bill”

Taylor Swift — “Anti-Hero”

Artisti i ri më i mirë

GloRilla

Ice Spice

Kaliii

Peso Pluma

PinkPantheress

Renee Rapp

Performanca e vitit

August 2022: Saucy Santana — “Booty”

September 2022: Stephen Sanchez — “Until I Found You”

October 2022: JVKE — “golden hour”

November 2022: Flo Milli — “Conceited”

December 2022: Reneé Rapp — “Colorado”

January 2023: Sam Ryder — “All The Way Over”

February 2023: Armani White — “GOATED”

March 2023: FLETCHER — “Becky’s So Hot”

April 2023: TOMORROW X TOGETHER — “Sugar Rush Ride”

May 2023: Ice Spice — “Princess Diana”

June 2023: FLO — “Losing You”

July 2023: Lauren Spencer Smith — “That Part”

Bashkëpunimi më i mirë

David Guetta & Bebe Rexha — “I’m Good (Blue)”

Post Malone, Doja Cat — “I Like You (A Happier Song)”

Diddy ft. Bryson Tiller, Ashanti, Yung Miami — “Gotta Move On”

KAROL G, Shakira — “TQG”

Metro Boomin with The Weeknd, 21 Savage, and Diddy — “Creepin’ (Remix)”

Rema & Selena Gomez — “Calm Down”

Kënga më e mirë pop

Demi Lovato — “Swine”

Dua Lipa — “Dance The Night (From Barbie The Album)”

Ed Sheeran — “Eyes Closed”

Miley Cyrus — “Flowers”

Olivia Rodrigo — “vampire”

P!NK — “TRUSTFALL”

Taylor Swift — “Anti-Hero”

Kënga më e mirë hip hop

Diddy ft. Bryson Tiller, Ashanti, Yung Miami — “Gotta Move On”

DJ Khaled ft. Drake & Lil Baby — “STAYING ALIVE”

GloRilla & Cardi B — “Tomorrow 2”

Lil Uzi Vert — “Just Wanna Rock”

Lil Wayne ft. Swizz Beatz & DMX — “Kant Nobody”

Metro Boomin ft Future — “Superhero (Heroes and Villains)”

Nicki Minaj — “Super Freaky Girl”

Kënga më e mirë R&B

Alicia Keys ft. Lucky Daye — “Stay”

Chlöe ft. Chris Brown — “How Does It Feel”

Metro Boomin with The Weeknd, 21 Savage, and Diddy — “Creepin’ (Remix)”

SZA — “Shirt”

Toosii — “Favorite Song”

Yung Bleu & Nicki Minaj — “Love In The Way”

Kënga më e mirë alternative

blink-182 — “EDGING”

boygenius — “the film”

Fall Out Boy — “Hold Me Like A Grudge”

Lana Del Rey ft. Jon Batiste — “Candy Necklace”

Paramore — “This Is Why”

Thirty Seconds To Mars — “Stuck”

Kënga më e mirë rock

Foo Fighters — “The Teacher”

Linkin Park — “Lost (Original Version)”

Red Hot Chili Peppers — “Tippa My Tongue”

Måneskin — “THE LONELIEST”

Metallica — “Lux Æterna”

Muse — “You Make Me Feel Like It’s Halloween”

Kënga më e mirë latine

Anitta — “Funk Rave”

Bad Bunny — “WHERE SHE GOES”

Eslabon Armado, Peso Pluma — “Ella Baila Sola”

Bad Bunny — “un x100to”

KAROL G, Shakira — “TQG”

ROSALÍA — “DESPECHÁ”

Shakira — “Acróstico”

Kënga më e mirë K-POP

aespa — “Girls”

BLACKPINK — “Pink Venom”

FIFTY FIFTY — “Cupid”

SEVENTEEN — “Super”

Stray Kids — “S-Class”

TOMORROW X TOGETHER — “Sugar Rush Ride”

Videoja më e mirë muzikore

Alicia Keys — “If I Ain’t Got You” (Orchestral)

Bad Bunny — “El Apagón – Aquí Vive Gente”

Demi Lovato — “Swine”

Dove Cameron — “Breakfast”

Imagine Dragons — “Crushed”

Maluma — “La Reina”

Regjia më e mirë

Doja Cat – “Attention” – Directed by Tanu Muiño

Drake — “Falling Back” – Director X (Julien Christian Lutz)

Kendrick Lamar — “Count Me Out” – Directed by Dave Free & Kendrick Lamar

Megan Thee Stallion — “Her” – Directed by Colin Tilley

Sam Smith, Kim Petras — “Unholy” – Directed by Floria Sigismondi

SZA — “Kill Bill” – Directed by Christian Breslauer

Taylor Swift — “Anti-Hero” – Directed by Taylor Swift

Kinematografia më e mirë

Adele — “I Drink Wine” – Cinematography by Adam Newport-Berra

Ed Sheeran — “Eyes Closed” – Cinematography by Natasha Braier

Janelle Monáe — “Lipstick Lover” – Cinematography by Allison Anderson

Kendrick Lamar — “Count Me Out” – Cinematography by Adam Newport-Berra

Miley Cyrus — “Flowers” — Columbia Records – Cinematography by Marcell Rév

Olivia Rodrigo — “vampire” — Geffen Records – Cinematography by Russ Fraser

Taylor Swift — “Anti-Hero” — Republic Records – Cinematography by Rina Yang

Kënga me efektet vizuale më të mira

Fall Out Boy — “Love From The Other Side” – Visual Effects by Thomas Bailey and Josh Shaffner

Harry Styles — “Music For A Sushi Restaurant” – Visual Effects by Chelsea Delfino and Black Kite Studios

Melanie Martinez — “VOID” – Visual Effects by Carbon

Nicki Minaj — “Super Freaky Girl” – Visual Effects by Max Colt and Sergio Mashevskyi

Sam Smith, Kim Petras — “Unholy” – Visual Effects by Max Colt / FRENDER

Taylor Swift — “Anti-Hero” – Visual Effects by Parliament

Kënga me koreografinë më të mirë

BLACKPINK — “Pink Venom” – Choreography by Kiel Tutin, Sienna Lalau, Lee Jung (YGX), Taryn Cheng (YGX)

Dua Lipa — “Dance The Night (From Barbie The Album)” – Choreography by Charm La’Donna

Jonas Brothers — “Waffle House” – Choreography by Jerry Reece

Megan Thee Stallion — “Her” – Choreography by Sean Bankhead

Panic! At The Disco — “Middle Of A Breakup” – Choreography by Monika Felice Smith

Sam Smith, Kim Petras — “Unholy” – Choreography by (LA)HORDE – Marine Brutti, Jonathan Debrouwer, Arthur Harel

Editimi më i mirë

BLACKPINK — “Pink Venom” – Editing by Seo Hyun Seung (GIGANT)

Kendrick Lamar — “Rich Spirit” – Edited by Grason Caldwell

Miley Cyrus — “River” – Edited by Brendan Walter

Olivia Rodrigo — “vampire” – Edited by Sofia Kerpan and David Checel

SZA — “Kill Bill” – Edited by Luis Caraza Peimbert

Taylor Swift — “Anti-Hero” – Edited by Chancler Haynes

Up Next In Culture. /Telegrafi/

VMAs 2023

Në trend Magazina

Më shumë
Meritoni eskalon gjatë debatit, shan me familje banorët në Big Brother VIP Albania

Meritoni eskalon gjatë debatit, shan me familje banorët në Big Brother VIP Albania

Magazina
Nuk fshihen më, ish-konkurrentët e Big Brother VIP Albania konfirmojnë romancën?

Nuk fshihen më, ish-konkurrentët e Big Brother VIP Albania konfirmojnë romancën?

Magazina

"Është martuar me një shtetas italian për letra", vëllai i Egla Cenos tregon se si qëndron e vërteta e martesës së saj fiktive

Magazina
Fotot e papërpunuara të Jennifer Lopez, një pjesë e trupit të saj duket dukshëm ndryshe

Fotot e papërpunuara të Jennifer Lopez, një pjesë e trupit të saj duket dukshëm ndryshe

Magazina
Edona Llalloshi publikon këndën

Edona Llalloshi publikon këndën "Deri kur...", dedikuar grave të vrara nga burrat

Magazina
Labinot Tahiri u çon ushqime shtetasve kosovarë të bllokuar në kufirin Serbi-Kroaci

Labinot Tahiri u çon ushqime shtetasve kosovarë të bllokuar në kufirin Serbi-Kroaci

Magazina
Kalo në kategori