LAJMI I FUNDIT:

MPB dhe inspektorë në terren: Parregullsi në punën e kazinove në Kavadar, Prilep dhe Manastir

MPB dhe inspektorë në terren: Parregullsi në punën e kazinove në Kavadar, Prilep dhe Manastir

Gjatë kontrollit të kryer nga ana e nëpunësve policor dhe inspektorëve gjatë mbrëmjes së djeshme, u konstatuan parregullsi në punën e kazinove në Kavadar, Prilep dhe Manastir. Nga MPB njoftojnë se në kazino në Kavadar u konstatuan parregullsi nga ana e DAP-it ndërsa edhe një i mitur ka qenë në objekt. Nga ana e DAP-it janë evidentuar parregullsi edhe në kazino në Prilep.

Reklama

Gjoba për mosmbajtjen e librit të arkës, sipas nenit 157 të Ligjit për lojërat e fatit, është shqiptua nga DAP për një kazino në Manastir. Shkeljet do t’i nënshtrohen sanksioneve përkatëse. Përveç kontrolleve të përbashkëta në kazinotë në Kavadar, Prilep, Manastir dhe Resnjë, kontrolle janë bërë edhe në objekte hotelierike.

Në trend Lajme

Më shumë
Von Cramon e vrazhdë me policët në veri: Çka dreqin ju solli këtu, ku është kërcënimi

Von Cramon e vrazhdë me policët në veri: Çka dreqin ju solli këtu, ku është kërcënimi

Lajme
Veriu i Kosovës përplasë kongresistin Nunn me Grenellin: Mobilizimi ushtarak i Serbisë përbën rrezikun më të madh

Veriu i Kosovës përplasë kongresistin Nunn me Grenellin: Mobilizimi ushtarak i Serbisë përbën rrezikun më të madh

Politikë
Von Cramon në veri: Shumë gjëra mund të shkojnë keq në Kosovë nëse ky është realiteti - duhet të shohim opsione të tjera

Von Cramon në veri: Shumë gjëra mund të shkojnë keq në Kosovë nëse ky është realiteti - duhet të shohim opsione të tjera

Politikë
Presidentja Osmani uron Erdoganin për fitoren në zgjedhjet për president të Turqisë

Presidentja Osmani uron Erdoganin për fitoren në zgjedhjet për president të Turqisë

Lajme
QUINT dhe BE-ja ripërsërisin qëndrimet kundër veprimeve të fundit të Kosovës në veri

QUINT dhe BE-ja ripërsërisin qëndrimet kundër veprimeve të fundit të Kosovës në veri

Lajme
Domatja shqiptare e sigurt, përgënjeshtrohet lajmi për kthim të një ngarkese nga BE-ja

Domatja shqiptare e sigurt, përgënjeshtrohet lajmi për kthim të një ngarkese nga BE-ja

Lajme
Kalo në kategori