LAJMI I FUNDIT:

Moyes dëshiron ribashkimin me Adnan Januzajn

Moyes dëshiron ribashkimin me Adnan Januzajn

Klubi anglez, West Ham United po shfaq së fundmi dëshirën për të përfunduar nënshkrimin e yllit shqiptar, Adnan Januzajt.

Januzaj tani është 27 vjeç dhe ka të ngjarë të largohet nga Real Sociedad kur t’i skadojë kontrata në fund të qershorit.


Ish-anësori sulmues i Manchester United mund të ribashkohet me trajnerin e tij të vjetër David Moyes.

Zyrtare: Adnan Januzaj largohet nga Real Sociedadi
Lexo po ashtu Zyrtare: Adnan Januzaj largohet nga Real Sociedadi

Sipas mediumit Diario de Sevilla, West Hami është në mesin e disa skuadrave që i ofrojnë Januzajt një kontratë.

Real Betis dhe Napoli janë dy skuadrat e tjera që janë serioze për të siguruar shërbimet e tij për sezonin e ardhshëm dhe për shumë sezone tjera.

West Hami do të jetë në Ligën e Konferencës sezonin e ardhshëm, ndërsa Napoli dhe Betis mund të ofrojnë futboll në Ligën e Kampionëve dhe Ligën e Evropës. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Edhe Tyson Fury suspendohet nga boksi pas duelit me Oleksandr Usyk

Edhe Tyson Fury suspendohet nga boksi pas duelit me Oleksandr Usyk

Boks
Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

La Liga
Diçka e çuditshme ndodhi te Milani: Kuqezinjtë paguan 40 milionë euro, lojtari bëri debutimin e tij dhe i tha lamtumirë klubit në të njëjtën natë

Diçka e çuditshme ndodhi te Milani: Kuqezinjtë paguan 40 milionë euro, lojtari bëri debutimin e tij dhe i tha lamtumirë klubit në të njëjtën natë

Serie A
Ryan Reynolds ka vendosur një rregull

Ryan Reynolds ka vendosur një rregull "të çuditshëm" te Wrexhami - por një lojtar vazhdon ta thyejë

Ligat tjera
Dramë në kohë të rregullt dhe penallti në ndeshjen e barazhit - Prishtina e Re pas 24 penalltive doli fituese

Dramë në kohë të rregullt dhe penallti në ndeshjen e barazhit - Prishtina e Re pas 24 penalltive doli fituese

Liga e Parë
Arteta fillon bisedimet me yllin e Man United për ta transferuar te Arsenali

Arteta fillon bisedimet me yllin e Man United për ta transferuar te Arsenali

Premier League
Kalo në kategori