LAJMI I FUNDIT:

MOUZ mposhtin ekipin Astralis dhe kalojnë në gjysmëfinale të turneut të CS:GO – IEM Dallas 2023

MOUZ mposhtin ekipin Astralis dhe kalojnë në gjysmëfinale të turneut të CS:GO – IEM Dallas 2023

Ekipi MOUZ kanë eliminuar Astralis, pas një ndeshjeje të vështirë në formatin ‘Bo3’.

Reklama

Ndeshja përfundoi me rezultat të përgjithshëm 2-0 me mapa në të mirë të ekipit MOUZ.

Tani MOUZ janë ekipi i tretë që kanë siguruar gjysmëfinalen, dhe ndeshjen e radhës do ta zhvillojnë ndaj ekipit Heroic.

Gjysmëfinalen gjithashtu e ka siguruar edhe ekipi ENCE dhe e presin fituesin e ndeshjes G2 – FaZe.

Në këtë turne, skuadrat janë duke garuar për një grup çmimesh prej 250.000 dollarësh. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mudrykut i thuhet të largohet nga Chelsea që në janar

Mudrykut i thuhet të largohet nga Chelsea që në janar

Premier League
Godin u kërkon të gjithëve të mos nxitohen me formën e Felix te Barcelona

Godin u kërkon të gjithëve të mos nxitohen me formën e Felix te Barcelona

La Liga
Shënoi 483 gola në 87 ndeshje: Man City e do sensacionin e Milanit

Shënoi 483 gola në 87 ndeshje: Man City e do sensacionin e Milanit

Serie A
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Neymar insiston në shkarkimin e Jesus, e do ish-trajnerin te Al Hilal

Neymar insiston në shkarkimin e Jesus, e do ish-trajnerin te Al Hilal

Ligat tjera
Napoli konfirmon lëndimin muskulor të Amir Rrahmanit, mësohet sa gjatë do të mungojë

Napoli konfirmon lëndimin muskulor të Amir Rrahmanit, mësohet sa gjatë do të mungojë

Serie A
Kalo në kategori