Pas shumë ndeshjeve interesante, më në fund ka përfunduar faza ‘Play-In’ e turneut IEM Cologne.

Dy ekipet e fundit që kanë siguruar pjesëmarrjen në fazën e grupeve janë ekipet MOUZ dhe 00Nation.

Ekipi MOUZ mposhti ekipin me rezultat të përgjithshëm 2-0 me mapa, ku paraqitje të mirë pati snajperisti i ekipit MOUZ, Adam ‘torzsi’ Torzsas, me vlerësimin nga HLTV 1.37.

Ndërsa ekipi 00Nation arriti që të fitoi derbin brazilian ndaj ekipit të legjendave Imperial, të cilët i mposhtën me rezultat të përgjithshëm 2-0 me mapa, ku lojtari me paraqitjen më të mirë ishte talenti 17 vjeçar, Santino ‘try’ Rigal, me vlerësimin nga HLTV 1.30.

Ekipet Astralis dhe Vitality kalojnë në fazën tjetër në turneun IEM Cologne CS:GO Ekipet Astralis dhe Vitality kalojnë në fazën tjetër në turneun IEM Cologne CS:GO

Tani pas përfundimit të kësaj faze tetë ekipet e kualifikuar nga faza ‘Play-In’ do të përballen kundër tetë ekipeve të ftuara direkt për në fazën e grupeve. /Telegrafi/