Mou: Nuk është lehtë të fitosh ndaj Leicesterit

Trajneri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho, ka folur pas fitores 4-1 ndaj Leicester Cityt.

Tekniku portugezi ka lavdëruar edhe kapitenin Wayne Rooney, i cili ndaj ‘Dhelprave’ filloi ndeshjen nga banka rezervë.

United – Leicester, notat e ndeshjes (Foto)
Lexo po ashtu United – Leicester, notat e ndeshjes (Foto)

“Ishte një paraqitje shumë e mirë dhe një rezultat po ashtu shumë i mirë. Nuk ishte e lehtë të fitosh ndaj Leicesterit”.

“Vitin e kaluar nuk kemi arritur t’i mundim ata, këtë sezon tashmë kemi fituar dy herë ndaj tyre. Është gjë e mirë”.

“Ai është njeriu im, i besoj atij plotësisht, ai është i lumtur ashtu siç jam unë”, ka shtuar për fund Mou për Rooneyn. /Telegrafi/

Kush është Slavko Vincic, gjyqtari i finales së Ligës së Kampionëve që dikur ishte arrestuar në një operacion kundër drogës dhe prostitucionit

Real Madridi merr një lajm të madh – top ylli arrin në minutën e fundit për finalen ndaj Dortmundit

Zbulohet paga marramendëse e Vincent Kompany pasi mori drejtimin e Bayernit

Pep Guardiola synon ta thyejë rregullin e “artë” të transferimeve – shkak bëhet një ish-lojtar i tij

Ancelottit nuk i intereson a është finale apo ndeshje e thjeshtë – Real Madridi publikon formacionin zyrtar dy orë para përballjes

Palestër, kinema dhe shtatë dhoma gjumi: Kylian Mbappe ka blerë një pallat nga ish-sulmuesi i Real Madridit për 11 milionë euro