Familja e famshme, Kardashian – Jenner, mori vëmendje të madhe me paraqitjen në CFDA Fashion Awards 2022.

Reklama

Kim, Khloe dhe motrat e tjera, Kendall dhe Kylie Jenner, befasuan në tapetin e kuq në një sërë stilesh të ndryshme për festën e modës të mbajtur në Cipriani South Street në New York.

Kim, 42 vjeçare, zgjodhi një fustan të zi lëkure të markës Dolce&Gabbana me të brendshme ‘Skims’ – të cilat vihen re dukshëm nën veshjen e ngushtë.

Kim Kardashian (Foto: Wire Image)

Ylli i famshëm vuri në fokus format trupore me stilin e flokëve të hapur në pjesën e fytyrës.

Fituesit e CFDA Fashion Awards 2022 Fituesit e CFDA Fashion Awards 2022
Reklama

“Jam shumë krenare për Skims dhe atë që kemi ndërtuar”, tha ylli i “Kardashians” për “Extra” në tapet.

Motra Khloe, 38 vjeçe, zgjodhi një fustan shkëlqyes ngjyrë kafe me një prerje të guximshme nga pjesa e barkut dhe gjoksit të realizuar nga stilisti LaQuan Smith.

Reklama

Khloe Kardashian (Foto: Film Magic)

Kylie, 25 vjeçe, kishte veshur një fustan të Thierry Mugler nga viti 1999 me një bust asimetrik gjysmë të tejdukshëm dhe një fund kadifeje me çarje.

Maniakja e grimit e mbajti bukurinë e saj të thjeshtë dhe tregoi një stil të denjë me kaçurrela që i binin në ballë.

Kendall Jenner (Foto: Getty Images)

Reklama

Për dallim nga ekspozimi dhe eleganca e motrave, Kendall ka zgjedhur të shfaqet më thjeshtë me një fustan të bardhë me dekolte të hapur.

Me një grim të thjeshtë e me flokë të valëzuara, 27 vjeçarja u shfaq në formë të mrekullueshme.

Kendall Jenner (Foto: Getty Images)

Të tjerë të pranishëm në event kanë qenë edhe: Gigi Hadid, Julia Fox, Keke Palmer, Lenny Kravitz dhe Cher. /Telegrafi/

Reklama

Khloe dhe Kim (Foto: Getty Images)