LAJMI I FUNDIT:

‘Mori vendimin më të mirë për të’ – komenti i Bernardos pas largimit të Cancelos nga City

‘Mori vendimin më të mirë për të’ – komenti i Bernardos pas largimit të Cancelos nga City
(Foto: Getty)

Mesfushori i Manchester Cityt, Bernardo Silva, mendon se Joao Cancelo mori vendimit e duhur për t’u larguar drejt Bayern Munichut na janar.

Reklama

Mbrojtësi i krahut bëri një transferim të papritur te bavarezët në formë huazimi në ditët e fundit të afatit kalimtar dimëror, me opsion blerjeje për 70 milionë euro.

Bernardo është pikëlluar për largimin e bashkëkombësit të tij nga Etihad Stadium, por mendon se Cancelo mori vendimin e duhur.

(Foto: Getty)

“Jam i lumtur për të, sepse ishte rruga që ai zgjodhi për të vazhduar i lumtur në jetën e tij. I pikëlluar për skuadrën dhe për mua, sepse nuk do të jem në gjendje të llogaris në të çdo ditë”.

Joao Cancelo prezantohet te Bayerni
Lexo po ashtu Joao Cancelo prezantohet te Bayerni

“Ai e di se është një person që mua më pëlqen shumë. Por, e ka marrë vendimin më të mirë për të dhe jam vërtet i lumtur për të”, ka deklaruar Silva për Eleven Sports.

Cancelo u largua nga City si pasojë e prishjes së raporteve me trajnerin Pep Guardiola. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Salihamidzic reagon pasi u shkarkua nga Bayerni: Nuk ishte një situatë e lehtë, por kjo skuadër do ta fitoj Ligën e Kampionëve

Salihamidzic reagon pasi u shkarkua nga Bayerni: Nuk ishte një situatë e lehtë, por kjo skuadër do ta fitoj Ligën e Kampionëve

Bundesliga
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Mbappe e goditi me top në fytyrë një vajzë para ndeshjes – ai e nxori nga tribunat për ta dërguar te mjeku, pas ndeshjes i bëri një dhuratë

Mbappe e goditi me top në fytyrë një vajzë para ndeshjes – ai e nxori nga tribunat për ta dërguar te mjeku, pas ndeshjes i bëri një dhuratë

Ligue 1
Si mund të luajë Real Madridi në vitin 2024 pas transferimit të Kylian Mbappes, kush do të ishte në 11-shen startuese

Si mund të luajë Real Madridi në vitin 2024 pas transferimit të Kylian Mbappes, kush do të ishte në 11-shen startuese

La Liga
Çfarë i duhet Milanit për t'u kualifikuar në Ligën e Kampionëve

Çfarë i duhet Milanit për t'u kualifikuar në Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Përballje e shqiptarëve në MLS, Shaqiri me një asistim maestral i siguron një pikë Chicagos

Përballje e shqiptarëve në MLS, Shaqiri me një asistim maestral i siguron një pikë Chicagos

Ndërkombëtare
Kalo në kategori