LAJMI I FUNDIT:

Momenti kur një veturë në Argjentinë “fluturon”, pasi përplaset për barrierat – derisa po ecte me shpejtësi 170 km/h (Video)

Momenti kur një veturë në Argjentinë “fluturon”, pasi përplaset për barrierat – derisa po ecte me shpejtësi 170 km/h (Video)

Një përplasje e tmerrshme është kapur nga disa kamera mbikëqyrëse në një autostradë të Buenos Aires-it në Argjentinë.

Reklama

Mediat raportojnë se një 19-vjeçar ka humbur kontrollin e makinës së njerkut të tij, një mjet tip “Volkswagen” teksa ecte në një mbikalim të autostradës me 170km/h.

Videoja dramatike tregon një makinë të bardhë e cila shkatërron barrierat mbrojtëse, fluturon në ajër dhe bie në tokë në rrugën e motorëve “General Paz”.

Gjithçka ndodhi në orët e para të premten në mëngjes, përcjell Shqiptarja.

Në video shihet mjaft qartë se si automjetet e tjera që po qarkullojnë në rrugë, frenojnë direkt për të shmangur grumbullimin e shumë makinave.

Adoleshenti Patricio Avila i cili po drejtonte automjetin ‘ Volkswagen Voyage’, mbijetoi me disa lëndime serioze.

Njëra nga dëshmitaret Veronica, është shprehur e habitur se si ka mundësi që dikush të shpëtojë gjallë pas një aksidenti të tillë.

Gruaja u shpreh për gazetën “Clarin se Avila”, se adoleshenti ishte mbuluar me gjak dhe kishte gjysmën e trupit të tij brenda veturës dhe gjysmën jashtë.

Në trend Botë

Më shumë
Kuleba për pezullimin e ndihmës amerikane: Ishte një incident, SHBA-të e dinë se çfarë është në rrezik

Kuleba për pezullimin e ndihmës amerikane: Ishte një incident, SHBA-të e dinë se çfarë është në rrezik

Evropa
Ushtari ukrainas kapi tankun rus që nuk funksiononte, i telefonoi mbështetjes teknike në Rusi për ta zgjidhur problemin

Ushtari ukrainas kapi tankun rus që nuk funksiononte, i telefonoi mbështetjes teknike në Rusi për ta zgjidhur problemin

Evropa
Politikani rumun në qendër të skandalit, sulmoi qytetarin që e pyeti se “si është të jesh rusofil”

Politikani rumun në qendër të skandalit, sulmoi qytetarin që e pyeti se “si është të jesh rusofil”

Rumania
Ukrainasi shkatërron me mortajë shtëpinë që rusët e përdornin si bazë – publikohen pamjet

Ukrainasi shkatërron me mortajë shtëpinë që rusët e përdornin si bazë – publikohen pamjet

Evropa
Ministri serb i Mbrojtjes përmend “futjen e ushtrisë serbe në Kosovë” – por e din se paraprakisht duhet marrë leje

Ministri serb i Mbrojtjes përmend “futjen e ushtrisë serbe në Kosovë” – por e din se paraprakisht duhet marrë leje

Serbia
Zelensky: Disa sisteme raketore Patriot në jug mund ta ndryshojnë rrënjësisht situatën

Zelensky: Disa sisteme raketore Patriot në jug mund ta ndryshojnë rrënjësisht situatën

Evropa
Kalo në kategori