Mediumi Nexta ka publikuar një video që duket se tregon një helikopter rus Ka-52 Alligator që u qëllua në rajonin e Zaporizhias në Ukrainë.

Videoja e cila u publikua në Twiiter, tregon helikopterin që merr flakë derisa edhe tym shihet duke dalë nga mjeti fluturues. Pas disa sekondave, pajisja duket se rrëzohet në tokë, transmeton Telegrafi.

Ndryshe, janë bërë gjashtë muaj që kur ka filluar konflikti midis Ukrainës dhe Rusisë.

Sot katër zona të Ukrainës të kontrolluara nga Rusia dhe forcat pro-Moskës fillojnë referendumet për t’u bashkuar me Rusinë.

Votimet do të zgjasin deri më 27 shtator. /Telegrafi/