Sulmuesi i Barcelonës, Lionel Messi ka bërë një driblim shumë të mirë ndaj mbrojtësit të Real Madridit, Sergio Ramos.

Pjesa e parë e El Clasicos u mbyll me rezultat të barabartë 1-1 në takimin që po zhvillohet në Camp Nou.

Golat në këtë pjesë u shënuan nga Ansu Fati (8’) për vendasit dhe Federico Valverde (5’) për mysafirët.

Barcelona 1-1 Real Madrid, statistikat pas pjesës së parë Barcelona 1-1 Real Madrid, statistikat pas pjesës së parë

Megjithatë, Barcelona mund ta mbyllte pjesën e parë në epërsi po që se Messi do të ishte më i saktë përball Thibaut Courtois.

Messi dribloi bukur Ramosin

Messi bëri gjithçka mirë gjatë një aksioni, ku arriti ta driblojë me lehtësi kapitenin e Realit, Ramos, por goditja e tij u prit nga portieri belg.

Ky driblim superior i argjentinasit ndaj spanjollit ndodhi në minutën e 24-të të ndeshjes. /Telegrafi/