I mohohet goli i rregullt në minutat shtesë ndaj Serbisë, Ronaldo ndëshkohet me të verdhë dhe lë fushën i tensionuar

Cristiano Ronaldo doli jashtë fushës në fund të ndeshjes kualifikuese të Portugalisë për Kupën e Botës “Katar 2022” kundër Serbisë.

Portugalia nuk ka arritur të mbajë epërsinë prej dy gola dhe ka barazuar në udhëtim te Serbia me rezultat 2-2 në ndeshjen e Grupit A.

Megjithatë, mysafirët portugez mund ta fitonin lojën në minutat shtesë sikurse gjyqtarët të ishin më të vëmendshëm.

Portugalia barazon në udhëtim te Serbia
Lexo po ashtu Portugalia barazon në udhëtim te Serbia

Ronaldo ishte i saktë duke quar topin brenda portës në minutat shtesë, por ky gol nuk u pranua nga gjyqtarët me pretendimin se topi nuk kaloi vijën fatale.

Ky mos-pranim i golit e tërboi Ronaldon, i cili pas reagimeve të tij u ndëshkua me karton të verdhë nga gjyqtari kryesor.

Sulmuesi i Juventusit ishte i bindur se goditja e tij kishte kapërcyer kufirin e portës dhe goli do të pranohej për rezultat 3-2.

Sidoqoftë, për shkak të faktit se nuk kishte asnjë teknologji të vijës së golit ose VAR, goli nuk u pranua dhe Portugalisë iu mohuan dy pikë të vlefshme.

Ky rast po komentohet shumë në rrjetet sociale duke bërë bujë të madhe. /Telegrafi/