LAJMI I FUNDIT:

Moggi: Pronarët e Juventusit mund të shesin klubin

Moggi: Pronarët e Juventusit mund të shesin klubin

Ish-drejtori i përgjithshëm i Juventusit, Luciano Moggi ka thënë se mund ta shohë klubin duke u shitur së shpejti.

Reklama

Juve e ka parë Andrea Agnellin dhe bordin e tij të japin dorëheqjen këtë sezon mes skandalit të fitimeve kapitale të klubit.

Dënimet e shpeshta dhe problemet për të drejtuar klubin kanë bërë që ish-drejtori Moggi të mendoj se pronarët mund ta shesin “Zonjën e Vjetër”.

Përfundon gjyqi i dytë i Juventusit, merret vendimi përfundimtar pas marrëveshjes mes palëve
Lexo po ashtu Përfundon gjyqi i dytë i Juventusit, merret vendimi përfundimtar pas marrëveshjes mes palëve

“Si do ta shoh Juven pas 2-3 vitesh? Këto janë pyetje që duhen bërë magjistarëve”, ka thënë fillimisht Moggi për Radio Bianconera.

“Nuk e di nëse Juventusi do të mbetet në duart e pronarëve aktualë apo nëse pronësia do të ndryshojë, sepse mund të vijë një shitje”.

“Nuk më pëlqen të bëj parashikime të këtij lloji…”, përfundoi ish-drejtori i përgjithshëm i Juventusit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Napoli tallet me Osimhen duke i publikuar një video – sulmuesi fshin të gjitha fotot nga rrjetet sociale dhe mendon veprime ligjore kundër klubit

Napoli tallet me Osimhen duke i publikuar një video – sulmuesi fshin të gjitha fotot nga rrjetet sociale dhe mendon veprime ligjore kundër klubit

Serie A
Ish-lojtari i njohur holandez u gjet i droguar dhe alkoolizuar në hotel, dërgohet për rehabilitim

Ish-lojtari i njohur holandez u gjet i droguar dhe alkoolizuar në hotel, dërgohet për rehabilitim

Ndërkombëtare
Trajneri sensacional i klubit të Ligës Premier shfaqet si pretendentë për të pasuar Ancelottin te Real Madridi

Trajneri sensacional i klubit të Ligës Premier shfaqet si pretendentë për të pasuar Ancelottin te Real Madridi

La Liga
Arteta pyetet për diferencën e pikëve me Man Cityn, përgjigja e tij është e shkëlqyer

Arteta pyetet për diferencën e pikëve me Man Cityn, përgjigja e tij është e shkëlqyer

Premier League
Mesazhi i Ancelottit për Arda Gulerin, pas lëndimit të ri

Mesazhi i Ancelottit për Arda Gulerin, pas lëndimit të ri

La Liga
Xavi ankohet për ‘gabimin fëmijëror’ në barazimin ndaj Mallorcas

Xavi ankohet për ‘gabimin fëmijëror’ në barazimin ndaj Mallorcas

La Liga
Kalo në kategori