LAJMI I FUNDIT:

Mjalti filloi të “rridhte” nëpër mure, një familje në Angli zbuloi se shtëpia e tyre ishte shndërruar në një koshere gjigante bletësh

Mjalti filloi të “rridhte” nëpër mure, një familje në Angli zbuloi se shtëpia e tyre ishte shndërruar në një koshere gjigante bletësh

Një familje ka mbetur e shokuar kur zbuloi se shtëpia e tyre ishte një koshere e madhe bletësh, pasi vunë re që mjalti “po rridhte” nëpër mure.

Kate dhe Andrew Dempsey, të cilët jetojnë me dy vajzat e tyre në Folkestone, Kent – Angli, gjetën “copa të mëdha mjalti” nën dërrasat e tyre të dyshemesë, përcjell Telegrafi.

Çifti kishte parë më parë disa njolla të errëta në muret e tyre, por supozoi se ishte thjesht lagështi.

Por kur vunë re se ‘gjëra ngjitëse të zeza’ që rridhnin në murin e tyre të dhomës së gjumit dhe një erë në ajër, vendosën të hetojnë më tej.

Duke folur për zbulimin e jashtëzakonshëm, Kate, tha: “Nuk kishim parë kurrë diçka të tillë. Vëllimi i madh i kosheres ishte i madh”.

Çiftit iu tha se do t’i kushtonte deri në 10,000 £ (rreth 11,300 euro) për të punësuar një kompani për të pastruar kosheren, kështu që vendosën ta trajtonin vetë çështjen.

Me ndihmën e miqve, ata arritën të hiqnin të gjithë mjaltin, gjë që nuk ishte gjithmonë një detyrë e lehtë. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Deshën ta plaçkitin duke mos e ditur se është police, hajnat pendohen – gruaja nga Buenos Aires iu kundërpërgjigjet me armë

Deshën ta plaçkitin duke mos e ditur se është police, hajnat pendohen – gruaja nga Buenos Aires iu kundërpërgjigjet me armë

Fun
Ariu kishte vendosur të ndiqte drerin – biologu që kapi pamjet tregon se çfarë ndodhi në fund

Ariu kishte vendosur të ndiqte drerin – biologu që kapi pamjet tregon se çfarë ndodhi në fund

Interesante
12 fotografi të çuditshme dasme që me siguri do t'ju bëjnë të qeshni – ndoshta me zë të lartë

12 fotografi të çuditshme dasme që me siguri do t'ju bëjnë të qeshni – ndoshta me zë të lartë

Fun
Videoja mbresëlënëse e filmuar nga astronauti i NASA-s tregon një aurorë të gjelbër nga 250 milje mbi Tokë

Videoja mbresëlënëse e filmuar nga astronauti i NASA-s tregon një aurorë të gjelbër nga 250 milje mbi Tokë

Interesante
Çfarë do të thotë të shohësh në ëndërr njerëz që kanë vdekur?

Çfarë do të thotë të shohësh në ëndërr njerëz që kanë vdekur?

Çifti u futën në një tualet “për t'u argëtuar”, më pas përjetuan një debakël – kamera regjistroi çdo detaj

Çifti u futën në një tualet “për t'u argëtuar”, më pas përjetuan një debakël – kamera regjistroi çdo detaj

Fun
Kalo në kategori