LAJMI I FUNDIT:

Mitchell: SHBA ka luajtur rol udhëheqës në zgjidhjen e kontestit në mes Greqisë dhe Maqedonisë

Mitchell: SHBA ka luajtur rol udhëheqës në zgjidhjen e kontestit në mes Greqisë dhe Maqedonisë
Reklama

Uashingtoni mbështetur përpjekjet për marrëveshjen në mes Greqisë dhe ish-Republikës Jugosllave të Maqedonisë, për kontestin shumë vjeçar për emrin dhe e ka ndërprerë ndikimin rus në rajon, tha sot ndihmës sekretari për çështje evropiane dhe çështje euroaziatike, Wess Mitchell.

“Ne bëjmë përpjekje të veçanta në vendet të cilët janë në kufijt e Evropës dhe se janë më të ndjeshme ndaj presioni gjeopolitik rus”, tha Mitchell.


“Në Ballkan, diplomacia amerikane kanë luajtur rol udhëheqës në zgjidhjen e kontestit të emrit në mes Greqisë dhe Maqedonisë”, tha ai për marrëveshjen e qershorit, duk shtuar se “diplomacia amerikane angazhohet edhe me Serbinë dhe Kosovës “të shtyjë dialogun e BE-së”. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Vrasja e Liridona Murselit: Bashkëshorti që pranoi se ka porositur likuidimin - reagimet dhe krejt çfarë dihet deri më tani

Vrasja e Liridona Murselit: Bashkëshorti që pranoi se ka porositur likuidimin - reagimet dhe krejt çfarë dihet deri më tani

Donjeta Zeqiraj
Dyshohet se pagoi mijëra euro për ta vrarë gruan, kush është Naim Murseli

Dyshohet se pagoi mijëra euro për ta vrarë gruan, kush është Naim Murseli

Lajme
Politikani serb, Sanduloviq: Vuçiq pret urdhrin nga Putin për të filluar luftën në Kosovë

Politikani serb, Sanduloviq: Vuçiq pret urdhrin nga Putin për të filluar luftën në Kosovë

Politikë
Murseli e ka pranuar se ka porositur vrasjen e gruas së tij

Murseli e ka pranuar se ka porositur vrasjen e gruas së tij

Lajme
Dorasi ka deklaruar se është paguar nga Naim Murseli për vrasjen e Liridona Murselit

Dorasi ka deklaruar se është paguar nga Naim Murseli për vrasjen e Liridona Murselit

Drejtësi
Vrasja e Liridona Murselit, policia konfiskoi një pistoletë me 19 fishekë dhe një veturë

Vrasja e Liridona Murselit, policia konfiskoi një pistoletë me 19 fishekë dhe një veturë

Lajme
Kalo në kategori