0Shares

Dyshja amerikane, Dustin Mitchell dhe Philip Brooks, që sado pak e mbante në garë Bashkimin, kanë shkëputur kontratat me klubin basketbollistik për të vazhduar karrierën diku tjetër.

Sigkos Bashkimi do ta ketë shumë të vështirë të gjejë një zëvendësim adekuat, sidomos për alo-qendrën amerikane, Dustin Mitchell, i cili u vlerësua si basketbollisti më i mirë i huaj për sezonin vjeshtor në BKT Superligë.

Problem tjetër për Arpagjikët do të jetë edhe largimi i plejmejkerit Philip Brooks, i cili bëri paraqitje të mira për klubin gjatë këtij edicioni. Sidoqoftë, kryesia e klubit menjëherë ka filluar kërkimet për t’i gjetur zëvendësimet e tyre./Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)