LAJMI I FUNDIT:

Misteri i qindra zogjve të ngordhura që ranë nga qielli në Spanjë

Misteri i qindra zogjve të ngordhura që ranë nga qielli në Spanjë

Një ngjarje e mistershme mbizotëroi para disa ditësh në Spanjë kur 200 zogj ranë “si shi” jashtë një spitali.

Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, incidenti thuhet se ndodhi më 26 nëntor në qytetin Ferrol në veri-perëndim të Spanjës.

Mediet lokal, raportuar për rastin, thanë se zogjtë e ngordhur, pasi ranë, goditën këmbësorët jashtë spitalit Juan Cardona, megjithëse policia konfirmoi se askush nuk u lëndua në të vërtetë.

Mapi Rodríguez, president i shoqatës së banorëve lokalë, tha për mediat lokale: “Ata dolën nga pemët në zonën e urgjencës së spitalit, fluturuan disa metra dhe ranë në trotuar.

“Zogjtë i kemi mbledhur dhe tani presim të zbulojmë se çfarë ka ndodhur”, ka shtuar ai. /Telegrafi/


Në trend Botë

Më shumë
I vrari është Edmond Mustafa – mediat sjellin detaje rreth të shtënave në Tivar të Malit të Zi

I vrari është Edmond Mustafa – mediat sjellin detaje rreth të shtënave në Tivar të Malit të Zi

Mali i Zi
Zbulohet se çfarë përfshin paketa e re ushtarake e Gjermanisë për Ukrainën

Zbulohet se çfarë përfshin paketa e re ushtarake e Gjermanisë për Ukrainën

Botë
Numër rekord i rusëve kërkojnë azil në këtë vend – dhe ai nuk është në Evropë

Numër rekord i rusëve kërkojnë azil në këtë vend – dhe ai nuk është në Evropë

Botë
E thotë Macron: Mund të ketë dërgim të trupave perëndimore në Ukrainë

E thotë Macron: Mund të ketë dërgim të trupave perëndimore në Ukrainë

Botë
Scholz shpjegon ngurrimin e tij për të dërguar raketat me rreze të gjatë veprimi Taurus në Ukrainë

Scholz shpjegon ngurrimin e tij për të dërguar raketat me rreze të gjatë veprimi Taurus në Ukrainë

Evropa
Reagon Kremlini pas lajmit se mund të ketë dërgim të trupave perëndimore në Ukrainë

Reagon Kremlini pas lajmit se mund të ketë dërgim të trupave perëndimore në Ukrainë

Botë
Kalo në kategori