LAJMI I FUNDIT:

Miroslav Klose rikthehet te Bayern Munich, kësaj radhe si ndihmëstrajner

Miroslav Klose rikthehet te Bayern Munich, kësaj radhe si ndihmëstrajner

Miroslav Klose rikthehet të Bayern Munich, kësaj radhe jo si futbollist , por si trajner. 

Reklama

Ai do të jetë ndihmës i trajnerit Hansi Flick dhe punën do ta filojë më 1 korrik, ndërsa kontrata do të jetë e vlefshme deri më 1 korrik 2021, pra për një sezon.

Drejtori i Përgjithshëm i Bayernit, Karl-Heinz Rummenigge, ka thënë se Klose do t’iu dihmojë shumë sulmuesve të ekipit.

“Ne jemi shumë të lumtur që Miro ka vendosur ta hedhë këtë hap në ekipin e parë të Bayernit. Ai ka qenë sulmuesi më i suksesshëm gjerman i 15-20 viteve të fundit”.

‘Jam i bindur se sulmuesit tanë në veçanti do të përfitojnë nga ai, duke pasur atë si trajner. Miro ishte gjithashtu kandidati i preferuar i Hansi Flick”, ka deklaruar i pari i Bayern.

Ndërsa vetë Miroslav Klose, pasi firmosi kontratën, u shpreh i lumtur, duke e cekur se është hap i madh në karrierë.

“Ndihet shumë mirë, e pres me shumë dëshirë detyrën. Njihem me Hansi Flick që kur ishim së bashku në ekipin kombëtar gjerman. I besojmë njëri-tjetrit, si profesionalisht ashtu edhe personalisht”.

“Për mua ky është hapi tjetër në karrierën time si trajner. Shpresoj që të mund të përdor përvojën time për të dhënë një kontribut të rëndësishëm për të ndihmuar Bayernin të arrijë objektivat sportiv”, ka deklaruar Klose.

Edhe trajneri tjetër, Danny Röhl do të zgjas kontratën deri në 30 qershor 2023. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Romero dhe Mac Allister përplasen në rrjetet sociale pas skandalit në Londër ku Liverpooli u dëmtua nga VAR

Romero dhe Mac Allister përplasen në rrjetet sociale pas skandalit në Londër ku Liverpooli u dëmtua nga VAR

Premier League
Manchester United futet në garë për transferimin e yllit të Bayernit

Manchester United futet në garë për transferimin e yllit të Bayernit

Premier League
Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Ndërkombëtare
Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bundesliga
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Kalo në kategori