LAJMI I FUNDIT:

Mirlind Dakut ia kërkon fanellën tifozi në gjuhën shqipe – sulmuesi ndihet i emocionuar

Mirlind Dakut ia kërkon fanellën tifozi në gjuhën shqipe – sulmuesi ndihet i emocionuar
Reklama

Mirlind Daku ka ndihmuar Rubin Kazanin në kuadër të javës së nëntë në Superligën e Rusisë që të fitojë tri pikë të reja.

Skuadra e tij mposhti 1-0 Fakel Voronezh, ndërsa ky triumf nuk ishte i lehtë.


Golin e fitores Rubin Kazani e shënoi në minutën e 85-të. Valentin Vada, që hyri në lojë në minutën e 83-të realizoi nga afërsia.

Fillimisht Daku dha pasim të mirë për Dmitry Kabutovin, që asistoi te Vada.

Pas ndeshjes, sulmuesi i Shqipërisë kishte parë një tifoz që po i kërkonte fanellën dhe kjo gjë ka emocionuar atë.

“Ndjenjë e mirë kur sheh këso lloj shkrime”, ka shkruar Daku në faqen e tij në Facebook. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Luis  Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Luis Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Ndërkombëtare
Largimi i Messit nga Inter Miami vetëm çështje kohe?

Largimi i Messit nga Inter Miami vetëm çështje kohe?

Ligat tjera
Mbështetje për Palestinën: Tifozët vendosën dy koreografi që nuk lënë askënd indiferent

Mbështetje për Palestinën: Tifozët vendosën dy koreografi që nuk lënë askënd indiferent

Ndërkombëtare
Xavi i shqetësuar me situatën e Joao Cancelos

Xavi i shqetësuar me situatën e Joao Cancelos

La Liga
Enigma Nico në Porto: 'Busquetsi i ri' që e shiti Barcelona për 8.5 milionë euro

Enigma Nico në Porto: 'Busquetsi i ri' që e shiti Barcelona për 8.5 milionë euro

Ndërkombëtare
Faqja zyrtare e ATP Tour uron festën e Pavarësisë së Shqipërisë me një fotografi të flamurit “Autochtonous”

Faqja zyrtare e ATP Tour uron festën e Pavarësisë së Shqipërisë me një fotografi të flamurit “Autochtonous”

Tenis
Kalo në kategori