LAJMI I FUNDIT:

Ministria e Kulturës ndan çmimet vjetore për kinematografi

Ministria e Kulturës ndan çmimet vjetore për kinematografi
Ministria e Kulturës ndan çmimet vjetore për kinematografi (Foto: MKRS/Facebook)

Të enjten në Ministrinë e Kulturës, ministri Hajrulla Çeku ndau dy çmimet vjetore në kinematografi për këtë vit.

Reklama

Çmimi Kombëtar për vepër jetësore “Bekim Fehmiu” i takoi Menduh Nushit teksa Çmimi vjetor për kinematografi iu nda dy të nominuarve, regjisores Kaltrina Krasniqi dhe montazherit Enis Saraçi.

Pjesë e jurisë profesionale në këtë edicion ishin Blerta Basholli, Ujkan Hysaj, Valmira Hyseni, Rozafa Çelaj dhe Gazmend Bajri.

Ministria e Kulturës ndan çmimet vjetore për kinematografi (Foto: MKRS/Facebook)

Këto çmime u ndahen personaliteteve të shquara të fushës së kinematografisë për suksesin dhe të arriturat gjatë karrierës.

Urime fituesve dhe faleminderit për kontributin e veçantë në avancimin e kinematografisë. /Telegrafi/

Ministria e Kulturës ndan çmimet vjetore për kinematografi (Foto: MKRS/Facebook)

Ministria e Kulturës ndan çmimet vjetore për kinematografi (Foto: MKRS/Facebook)

Në trend Magazina

Më shumë
Shakira besonte në dashuri të përjetshme me Gerard Piquen: Mendoja se vetëm vdekja do të na ndante

Shakira besonte në dashuri të përjetshme me Gerard Piquen: Mendoja se vetëm vdekja do të na ndante

Magazina
Marina Vjollca shkëlqen me stilin unik gjatë pjesëmarrjes në Javën e Modës në Milano

Marina Vjollca shkëlqen me stilin unik gjatë pjesëmarrjes në Javën e Modës në Milano

Magazina
Si rrallë herë, Zayn Malik publikon foto të vajzës së tij në rrjetet sociale

Si rrallë herë, Zayn Malik publikon foto të vajzës së tij në rrjetet sociale

Magazina
Beniada vë në plan të parë figurën e admiruar në pozat e reja

Beniada vë në plan të parë figurën e admiruar në pozat e reja

Magazina
Bebe Rexha pozon për kopertinën e revistës

Bebe Rexha pozon për kopertinën e revistës "Elle Brasil", flet edhe për emigrimin nga Shqipëria në Amerikë

Magazina
Jetuan për disa vite në Zelandën e Re, Vesa Luma dhe Big Basta rikthehen përfundimisht në Shqipëri

Jetuan për disa vite në Zelandën e Re, Vesa Luma dhe Big Basta rikthehen përfundimisht në Shqipëri

Magazina
Kalo në kategori