Milot Rashica humbet penalltinë, por Werder Bremen merr një fitore të madhe në udhëtim te Paderborni

Werder Bremen (Foto: Friedemann Vogel/Pool via Getty Images/Guliver)

Werder Bremen ka marrë një fitore të madhe 1-5 në udhëtim te Paderborni në ndeshjen e vlefshme për javën e 31-të në Bundesliga.

Ekipi i Milot Rashicës ka fituar tri pikë shumë të vlefshme në luftën për mbijetesë në kampionatin elitar gjerman.

Pjesa e parë e ndeshjes u karakterizua me dominim të mysafirëve, të cilët shënuan tri gola, ndërsa humbën edhe një penallti në minutën e 18-të me Rashicës që dështoi nga pika e bardhë.

Davy Klassen shënoi në minutën e 20-të për 0-1, Yuya Osako në minutën e 34-të shënoi për 0-2.

Holandezi Klassen shënoi golin e dytë personal dhe për 0-3 në minutën e 39-të dhe dërgoi ekipin e tij të qetë në pushim.

Në pjesën e dytë, vendasit ishin më të mirë dhe më kërkues, por Werderi arriti thellojë edhe më shumë rezultatin dhe të sigurojë fitoren.

Maximilian Eggestein (60’) shënoi për 0-4, Abdelhamid Sabiri (66′) ngushtoi epërsinë në 1-4, ndërsa Niclas Fullkrug (90+) vulosi rezultatin përfundimtar 1-5.

Pas kësaj fitore, Werderi e sheh veten në vendin e 17-të me 28 pikë, po aq sa ka Dusseldorfi në pozitën e barazhit, ndërsa Paderborni zë vendin e 18-të me 20 pikë.

Në ndeshjen e radhës, Bremeni luan në shtëpi ndaj Bayern Munichut, teksa Paderborni udhëton te Union Berlini. /Telegrafi/

Capello zgjedh katër gjeni të futbollit, nuk e përfshin Ronaldon

Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal

Fiton 300 mijë euro në javë dhe është titullar, ylli i Cityt merr vendimin përfundimtar për t'u larguar në verë

Ndër kryesorët te Real Madridi, por Andriy Lunin vetëm dy futbollistë fitojnë më pak se ukrainasi te Los Blancos

Bayerni shokon të gjithë me trajnerin i cili do ta drejtojë ekipin sezonin e ardhshëm

Po ndiqet nga tre top klube evropiane, ylli i Realit po refuzon kontratën e re dhe dëshiron largimin nga Los Blancos