Arkadiusz Milik prite që shumë shpejtë të jetë lojtar i Juventusit, pasi thuhet se ka arritur marrëveshje në parim.

Sulmuesi polak është i gatshëm që të kalojë te Zonja e Vjetër, derisa mbetet tani vetëm marrëveshja me Napolin.

Kampioni i Serie A dëshiron të transferojë sulmuesin, pasi e sheh si zëvendësues ideal të Gonzalo Higuainit që mund të largohet në këtë verë.

El Pipita po shkon drejtë përfundimit të karrierës së tij dhe torinezët duan të transferojnë lojtarin e rivalit nga liga italiane.

Juventusi në bisedime me Napolin për Milikun Juventusi në bisedime me Napolin për Milikun

Sipas mediave në Itali, Juventusi dëshiron të mbyllë sa më parë transferimin e Milikut, mirëpo Napoli po refuzon ta shesë atë te rivalët.

Napolitanët po tentojnë që të shesin lojtarin në Ligën Premier, aty ku janë të interesuar Arsenali dhe Manchester United, derisa vlera e lojtarit është 40 milionë euro. /Telegrafi/