Milani nuk gabon ndaj Lazios në San Siro, kuqezinjtë tregojnë se e kanë seriozisht për top katërshen

Festa te goli i Franck Kessie ndaj Lazios (Foto: Marco Luzzani/Getty Images/Guliver)

Milani ka arritur fitore ndaj Lazios me rezultat 1-0 në San Siro në kuadër të xhiros së 32-të, ky ishte një takim direkt i skuadrave që duan një vend që dërgon në Ligën e Kampionëve.

Vendasit kontrolluan më shumë lojën, por edhe mysafirët kishin rastet e tyre.

Ciro Immobile rrezikoi në minutën e tretë, por Pepe Reina nuk u befasua nga kjo. Nuk kaloi shumë dhe mysafirë rrezikuan edhe me anë të Joaquin Correas (21′), i cili gjuajti jashtë. Pas kësaj Milani e mori lojën në duar dhe rrezikoi me anë të Susos (31′), Krzysztof Piatek (32′) dhe Hakan Calhanoglu (41′).

Ciro Immobile i dëshpëruar që nuk arriti të shënojë gol (Foto: Marco Rosi/Getty Images/Guliver)

Një minutë para se të përfundonte koha e rregullt e pjesës së parë Immobile goditi shtyllën pas një topi të mirë në zonë nga Luis Alberto dhe me rezultatin 0-0 përfundoi pjesa e parë.

Piatek ishte afër të shënonte në minutën e 71-të, ndërsa goli i vetëm në këtë ndeshje u shënua nga Franck Kessie në minutën e 79-të. Suso gjuajti bukur në kohën shtesë të ndeshjes, por Thomas Strakosha bëri një pritke fantastike dhe ndeshja përfundoi me rezultat 1-0.

Momenti kur Franck Kessie shënoi nga pika e bardhë (Foto: Marco Rosi/Getty Images/Guliver)

Pas kësaj fitore Milani ngjitet në vendin e katër me 55 pikë, dy më pak se Interi, por me pikë të barabarta me Romën. Në anën tjetër Lazio tani renditen në vendin e tetë me 49 pikë.

Në xhiron e radhës kuqezinjtë luajnë kundër Parmas, ndërsa Lazio ndaj Udineses. /Telegrafi/

"Unë thjeshtë dua të luaj futboll" - Vini Jr me një gjest të shëmtuar në miqësore, Laporte tallet me të pas ndeshjes

Gol fenomenal nga Xherdan Shaqiri prej gjuajtjes së lirë

Zbulohen dhe renditen 10 sulmuesit më të mirë të të gjitha kohërave, shumë befasi në listë