Milani nuk arrin më shumë se një barazim te Bologna

Milani ka barazuar 1-1 në udhëtim te Bologna në ndeshjen e vlefshme për javën e 30-të në Serie A.

Rossonerët  nuk kanë arritur të bëjnë një hap më shumë për të forcuar pozitën brenda top katërshes, pasi janë ndalur me barazim nga Bologna, në një ndeshje ku trajneri Stefano Pioli kishte bërë rotacion në ekip.

Pjesa e parë e ndeshjes u karakterizua me lojë më të mirë të mysafirëve, por ishin vendasit që befasuan shpejt me një gol, ndërsa Milani barazoi krejt në fund.

Nicola Sansone u përkujdes në minutën e parë për epërsinë 1-0, teksa Tommaso Pobega (40’) barazoi shifrat në 1-1 dhe dërgoi ekipet në pushim me rezultat të barabartë.

Në pjesën e dytë, vendasit patën diçka më shumë nga loja, por edhe Milani me zëvendësimet e shumta tentoi ta gjente golin e fitores.

Megjithatë, asnjëra skuadër nuk arriti ta tund rrjetën dhe në fund ekipet u ndanë me barazim 1-1.

Pas këtij barazimi, Milani e sheh veten në pozitën e katërt me 53 pikë, ndërsa Bologna renditet e teta me 44 pikë.

Në ndeshjen e ardhshme, Rossonerët luajnë në shtëpi ndaj Lecces, ndërsa Bologna udhëton te Hellas Verona. /Telegrafi/

Zyrtare: Serie A do të ketë pesë skuadra në Ligën e Kampionëve për sezonin 2024/25

Emiliano Martinez shmang përjashtimin gjatë gjuajtjes së penalltive falë një rregulli pak të njohur – ai ngacmoi tifozët e Lille

Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

Ai është më i rëndësishëm se sa mendojnë tifozët e futbollit  - djali i Ancelotti kyç në dhomën e Real Madridit

Ai është më i rëndësishëm se sa mendojnë tifozët e futbollit - djali i Ancelotti kyç në dhomën e Real Madridit

Ka pesë vite pjesë e klubit, çmimi qesharak i shitjes që Reali i ka vendosur yllit të skuadrës