Milani i kthehet fitoreve në Serie A, triumfon ndaj Crotones (Video)

Milani ka arritur t’i kthehet fitoreve në Serie A pas tri ndeshjeve, pasi kanë fituar me rezultat minimal 1-0 në shtëpi ndaj Crotones në ndeshjen e vlefshme për javën e 20-të të kampionatit italian.

Pjesa e parë e takimit u karakterizua me dominimin maksimal të Rossonerëve, të cilët disa herë tentuan ta gjejnë golin e epërsisë, por pa pasur sukses.

Rasti më i mirë në këtë pjesë ishte ai i mesfushori Franck Kessie (36′), por goli i tij o mohua nga shtylla dhe skuadrat shkuan në epërsi me rezultat të bardhë.

Kessie ishte dy herë i pafat në këtë ndeshje (Getty Images)

Në pjesën e dytë, skuadra e Gennaro Gattusos rriti intensitetin duke rrezikuar menjëherë me Suson (49′), por edhe kësaj radhe nuk pati gol.

Megjithatë, goli nuk vonoi pasi erdhi në minutën e 54-të të ndeshjes, ku Leonardo Bonucci shënoi me kokë për 1-0, por kishte fat pasi u ndihmua nga portier.

Momenti i golit nga Bonucci (Getty Images)

Milani arriti të shënoj edhe një gol tjetër në minutën e 60-të me anë të Kessie, por pas rishikimit me anë të VAR-it, gjyqtari nuk e numëroj golin dhe ndeshja vazhdoi.

Deri në fund të takimit, Crotone u mundua të rrezikoi në tentim për të vjedhur një pikë, por vendasit arritën të menaxhojnë mirë lojën dhe në fund arritën një fitore të madhe me rezultat minimal 1-0.

Ajeti gjatë një dueli me sulmuesin Cutrone (Getty Images)

Pas kësaj fitore, Milani ngjitet në pozitën e 10-të me 28 pikë, ndërsa Crotone vazhdon në pozitën e 18-të me vetëm 15 pikë.

Në ndeshjen e ardhshme, Rossonerët udhëtojnë te Cagliari, ndërsa Crotone luan përsëri larg shtëpisë, kësaj radhe te Verona. /Telegrafi/

Mësohet arsyeja pse nuk ndërhyri VAR-i te goli i anuluar i Bayern Munichut ndaj Real Madridit

I pari i FSHF-së, Armand Duka konfirmon se Shqipëria dhe Serbia kanë kandiduar së bashku për organizimin e Euro 2027 për U-21

Kombëtarja e Shqipërisë
UEFA theu protokollin gjatë vendimit të VAR-it në përballjen mes Real Madridit dhe Bayern Munichut

Festimi i veçantë i Rudiger: 70 metra sprint në stilin e tij!

Polemika për golin e anuluar të Bayernit: Ishte apo jo pozicion jashtë loje?

“Gjëra të tilla nuk janë as pjesë e ëndrrave tuaja”, fjalët e heroit të Real Madridit