Kanë kaluar dy ndeshje dhe Milani nuk ka marrë fitore, madje nuk ka shënuar as gol pasi ka barazuar me Bolognën dhe Torinon o-0.

Rossonerët në kuadër të xhiros së 33-të presin Genoan, një skuadër që është në rrezik të madh për të rënë nga elita e futbollit italian.

Lideri aktual kërkon pikët e plota pasi po lufton për titull, derisa mysafirët kanë udhëtuar drejt San Siros për të shkaktuar një tjetër befasi.

Formacionet zyrtare:

Milan: Maignan; Calabria, Kalulu, Tomori, Theo Hernández; Tonali, Bennacer; Saelemaekers, Kessiè, Leao; Giroud

Genoa:Sirigu; Hefti, Ostigard, Bani, Vásquez; Galdames, Badelj; Ekuban, Amiri, Frendrup; Piccoli.

/Telegrafi/