Milani po vazhdon kërkimin e tyre për një mesfushor të ri dhe thuhet se kanë hapur bisedime me përfaqësuesit e Albert Sambi Lokongas.

Kuqezinjtë kanë vetëm disa javë të mbetura për të provuar dhe shtuar një përforcim në mesfushën e Stefano Piolit dhe ata po shqyrtojnë një sërë opsionesh ndërsa sezoni po afrohet me shpejtësi, nga Adrien Tameze i Hellas Verona deri te Davide Frattesi i Sassuolos.

Siç raportohet nga TMW, Milani është afruar me përfaqësuesit e Sambi Lokongas për të eksploruar një transferim të mundshëm nga Arsenali këtë verë.

LIVE: Afati kalimtar veror 2022 LIVE: Afati kalimtar veror 2022

Mesfushori 22-vjeçar belg nuk ishte i preferuar nga Mikel Arteta dhe ai bëri vetëm tre startime në gjysmën e dytë të sezonit, shumë më pak se nëntë që bëri para Krishtlindjeve.

Reklama
Reklama

Sambi Lokonga është kontraktuar me Topçinjtë deri në vitin 2026 dhe ai u bashkua vetëm një vit më parë, kështu që ka të ngjarë që ai të largohej si huazim këtë muaj në vend që të largohej me një transferim përfundimtar.

22-vjeçari bëri 24 paraqitje në të gjitha garat sezonin e kaluar në Londrën Veriore. /Telegrafi/