LAJMI I FUNDIT:

Milani me fitore komode ndaj Veronas, përforcon pozitën e dytë

Milani me fitore komode ndaj Veronas, përforcon pozitën e dytë

Milani ka shënuar fitore komode në udhëtim te Verona me rezultat 3-1 në kuadër të javës së 29-të të Serie A.

Kuqezinjtë ishin shumë dominues në pjesën e parë, duke krijuar disa raste.


Fikayo Tomori, Noah Okofor dhe Christian Pulisic ishin ata që kishin raste, por goli erdhi në minutën e 44-të.

Theo Hernandez arriti të shënonte për 1-0, duke e lënë pa shpresa portierin Lorenzo Montipo.

Me të filluar pjesa e dytë, Christain Pulisic arriti të shënonte për 2-0.

Në minutën e 64-të, Tijjani Noslin ngushtoi epërsinë e kuqezinjve, duke shënuar për 2-1.

Por Milani siguroi fitoren në minutën e 80-të me Samuel Chukwueze për 3-1.

Më këtë fitore, Milani përforcon pozitën e dytë në renditje, ku tani me 62 pikë ka tri më shumë se Juventusi që është i dyti. /Telegrafi/

Standings provided by Sofascore