Milani fiton me shumë spektakël ndaj Lecces

Lecce vs Milan (Foto: Maurizio Lagana/Getty Images/Guliver)

Milani e ka mposhtur Leccen me rezultat bindës 4-1 në kuadër të javës së 27-të në Serie A.

Golin e parë për Rossonerët e shënoi Samu Castillejo në minutën e 26-të nga një asistim i Hakan Calhanouglut.

Por, Lecce nuk u demoralizua nga ky gol, duke arritur t’i barazonin shifrat dhjetë minuta më vonë me anë të Meccariellos, mirëpo që VAR e anuloi atë për pozitë jashtë loje.

Pjesa e parë u mbyllë me rezultat 1-0, derisa në të dytën u shënuan edhe katër gola të tjerë.

Edhe VAR anuloi golin e tyre, Lecce fitoi një penallti në minutën e 54-të, e atë në gol e konvertoi Marco Mancosu.

Por, vendasit nuk festuan shumë, shkaku që Giacomo Bonaventura e riktheu epërsinë e Milanit pas vetëm një minute.

Dy minuta më vonë, Ante Rebic trefishoi rezultatin për Milanin, duke shtuar kështu presionin edhe më shumë ndaj Lecces.

Për ta vulosur fitoren e thellë të skuadrës së Stefano Piolit u përkujdes Rafael Leao që shënoi në minutë e 72-të.

Me këtë fitore në javën e 27-të, Milani gjendet në pozitën e shtatë me 39 pikë, ndërsa Lecce në të 18-in me 25 sosh.

Rossonerët në xhiron e 28-të do të takohen me Romën në San Siro, e që do të jetë një ndeshje për t’u mos e humbur. /Telegrafi/

Zyrtare: Serie A do të ketë pesë skuadra në Ligën e Kampionëve për sezonin 2024/25

Ka pesë vite pjesë e klubit, çmimi qesharak i shitjes që Reali i ka vendosur yllit të skuadrës

Emiliano Martinez shmang përjashtimin gjatë gjuajtjes së penalltive falë një rregulli pak të njohur – ai ngacmoi tifozët e Lille

Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

Ai është më i rëndësishëm se sa mendojnë tifozët e futbollit  - djali i Ancelotti kyç në dhomën e Real Madridit

Ai është më i rëndësishëm se sa mendojnë tifozët e futbollit - djali i Ancelotti kyç në dhomën e Real Madridit