Milani u takua me Sandro Tonalin sot për të diskutuar një kontratë të re dhe gjërat shkuan mirë, detajon Gianluca Di Marzio.

Mesfushori 22-vjeçar italian është një nga lojtarët kryesorë në skuadrën e Stefano Piolit në Lombardi, dhe edhe pse kontrata e tij aktuale skadon në vitin 2026, klubi nuk dëshiron të kapet në befasi.

Vitin e kaluar Milani i kërkoi Tonalit të ulte pak pagën e tij për të ndihmuar me kufizimet financiare, dhe tani ata po planifikojnë të shpërblejnë njeriun e tyre vendimtar.

Nga Anglia raportojnë se Arsenali do bëjë ofertë për Tonalin Nga Anglia raportojnë se Arsenali do bëjë ofertë për Tonalin

Di Marzio thekson se plani i Milanit është të zgjasë kontratën e Tonalit edhe për një vit deri në vitin 2027, duke rritur pagat e tij në proces. Interesante, nëse mesfushori italian do të vinte në letër marrëveshjen e tij të re, kjo do të ishte kontrata e tij e tretë në tre vjet me kuqezinjtë.

Reklama
Reklama

Tani që marrëveshja e re e Fikayo Tomorit është kompletuar, një kontratë e re për Tonalin është një prioritet kyç i Paolo Maldinit dhe Frederic Massaras.

Sezonin e kaluar, 22-vjeçari italian bëri 45 paraqitje në të gjitha garat, për një total prej 3153 minutash. Në atë kohë ai shënoi pesë gola dhe dha tre asistime. /Telegrafi/