Milani është mposhtur në shtëpi nga Sassuolo me rezultat të thellë 5-2 në ndeshjen e vlefshme për javën e 20-të në Serie A.

Rossonerët janë në një formë të tmerrshme duke shkuar në katër ndeshje pa fitore, pasi morën humbjen e dytë radhazi.

Golat në këtë ndeshje u shënuan nga Olivier Giroud (24’) dhe Divock Origi (81’) për vendasit, ndërsa për mysafirët shënuan Gregoire Defrel (19’), Davide Frattesi (21’), Domenico Berardi (30’), Armand Lauriente (47’) dhe Matheus Henrique (79’).

Sassuolo turpëron Milanin në San Siro Sassuolo turpëron Milanin në San Siro

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte pikërisht sulmuesi italian, Berardi, i cili pas një goli dhe tri asistimeve u notua me 8.6.

Reklama

Në anën tjetër, nota më e ulët e ndeshjes shkoi për portierin e Milanit, Ciprian Tatarusanu që u vlerësua me notë 5.5.

Reklama

Notat e lojtarëve

/Telegrafi/