Milani dhe Napoli kanë luajtur baras 1-1 në takimin derbi të vlefshëm për javën e 13-të në Serie A.

Rossonerët dhe Azzurrët nuk kanë arritur të marrin asnjëra fitoren në këtë ndeshje duke shkuar në tri, respektivisht katër ndeshje pa fitore.

Golat në këtë ndeshje u shënuan nga Giacomo Bonaventura (29′) për vendasit dhe Hirving Lozano (24′) për mysafirët.

Milani dhe Napoli luajnë baras në derbin e javës Milani dhe Napoli luajnë baras në derbin e javës

Lojtari më i vlerësuar në këtë ndeshje ishte pikërisht italiani Bonaventura, i cili u vlerësua me notë 8.0.

Giacomo Bonaventura (Foto: Marco Luzzani/Getty Images/Guliver)

Në anën tjetër, nota më e ulët e takimit shkoi për mesfushorin Lucas Biglia që u notua me 5.9.

Për 90 minuta në këtë takim luajti edhe mbrojtësi shqiptar, Elseid Hysaj, i cili pati një paraqitje të mirë dhe u notua me 6.7.

Milan:

Napoli:

/Telegrafi/