Milani nuk ka arritur të mbahet deri në fund dhe ka barazuar 1-1 me Juventusin në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës së Italisë.

Rossonerët kanë lëshuar terren në fund duke barazuar me Juventusin dhe duke dështuar të bëjnë një hap para drejt arritjes në finale.

Golat në këtë ndeshje u shënuan nga Ante Rebic (61’) për vendasit dhe Cristiano Ronaldo (90+) për mysafirët.

Milani ‘bie’ në fund, Juventusi barazon në minutat shtesë në gjysmëfinalen e Kupës së Italisë Milani ‘bie’ në fund, Juventusi barazon në minutat shtesë në gjysmëfinalen e Kupës së Italisë

Lojtari më i vlerësuar i takimit ishte portieri i Bianconerëve, Gianlugi Buffon, i cili u notua me 8.6.

Në anën tjetër, nota më e ulët shkoi për mbrojtësin e Milanit, Davide Calabria që u vlerësua me notë 5.7

Milan:

Te Milani u vlerësua Rebic

Juventus:

Te Juventusi dështoi Ramsey

/Telegrafi/