LAJMI I FUNDIT:

Mickoski: Qeveria e ardhshme e OBRM-PDUKM-së do të merret seriozisht me hulumtimin e krimeve në vend

Mickoski: Qeveria e ardhshme e OBRM-PDUKM-së do të merret seriozisht me hulumtimin e krimeve në vend
Reklama

Në raste kur plagët nuk janë shëruar nga asnjëri në lidhje me atë që ka ndodhur në klinikën e Onkologjisë, vinë një tjetër afera ku një vajzë jep tender babait së saj, tender i cili është i vlefshëm prej tre milion euro, tha kryetari i partisë OBRM-PDUKM -së, Hristijan Mickoski, gjatë vizitës së sotme në komunën e Ilindenit duke ju përgjigjur pyetjes së gazetarëve për aferën lidhur me klinikën e Hematologjisë, ku drejtoresha, Irina Panovska, e cila i ka dhënë tender për shitblerjen e barnave babit të saj.

Mickoski theksoi se një gjë e tillë po ndodh me vite të tëra, ndoshta edhe dekada dhe për këtë shtëpitë shëndetësore janë në këtë gjendje, ai theksoi se qeveria e ardhshme e OBRM- PDUKM do të hetojë seriozisht të gjitha dyshimet për krim dhe kushdo që ka kryer një krim do të mbajë përgjegjësi.


“Përsëri po ju them se nga kjo qeveri nuk pres asgjë, në qeverisjen e ardhshme të OBRM- PDUKM-së me qëllime serioze do të hulumtojmë krimet nga të gjithë format e mundshme, nëse është familjar, a është ndokush që dëshiron të amnistojnë nëpërmjet këtij ligji të ri për amnisti krimin politik të gjeneruar nga ata në qeveri”, tha Mickoski. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Udhëtimi pa viza nga 1 janari – ja sa para duhet të keni me vete kur udhëtoni në zonën Shengen

Udhëtimi pa viza nga 1 janari – ja sa para duhet të keni me vete kur udhëtoni në zonën Shengen

Lajme
Google vishet kuq e zi, uron shqiptarët për 111-vjetorin e Pavarësisë

Google vishet kuq e zi, uron shqiptarët për 111-vjetorin e Pavarësisë

Lajme
Pse u zgjodhën ushtarët e KFOR-it britanikë që ta ruajnë kufirin Kosovë-Serbi?

Pse u zgjodhën ushtarët e KFOR-it britanikë që ta ruajnë kufirin Kosovë-Serbi?

Siguri
Rama me fotografi të veçantë uron 28 Nëntorin: Gëzuar përvjetorin e 111 të Flamurit të Pavarësisë

Rama me fotografi të veçantë uron 28 Nëntorin: Gëzuar përvjetorin e 111 të Flamurit të Pavarësisë

Lajme
Kënga “Mora fjalë” këndohet me plot emocion nga nxënësit e shkollës “Rreze Drite” në Tiranë

Kënga “Mora fjalë” këndohet me plot emocion nga nxënësit e shkollës “Rreze Drite” në Tiranë

Lajme
Dy vdekje të dyshimta në Prishtinë, rastet po hetohen

Dy vdekje të dyshimta në Prishtinë, rastet po hetohen

Kronika e Zezë
Kalo në kategori