Deputeti dhe koordinatori i grupit kuvendar nga radhët e BDI-së, Izet Mexhiti thotë e nuk do të heq dorë nga interpelanca kundër zëvendëskryeministrit të parë dhe bashkëpartiakut të tij, Artan Grubi.

“Do të vazhdoj në Kuvend t’i mbështes dhe t’i kritikoj aty ku gabojnë. Opsioni i interpelancës mbetet”, thotë Mexhiti për Alsat.

Një deklaratë e tillë e Mexhiti vjen pas mbledhjes së djeshme të Kryesisë Qendrore nga ku kryetari Ali Ahmeti deklaroi se partia e tij është e unifikuar.

Ndryshe, Mexhiti shpesh herë ka kritikuar qeverisjen e Grubit, dhe disa herë ka votuar i përmbajtur, ndryshe nga partia e tij./Telegrafi/