LAJMI I FUNDIT:

Meta lanson mjetin me AI për gjenerimin e imazheve nga teksti

Meta lanson mjetin me AI për gjenerimin e imazheve nga teksti

Meta ka prezantuar një mjet të pavarur me Inteligjencë Artificiale që krijon imazhe nga teksti të cilin e ka quajtur “Imagine with Meta”.

I ngjashëm sikurse mjetet DALL-E, Midjourney dhe Stable Diffusion, “Imagine with Meta” i cili mundësohet nga modeli ekzistues i gjenerimit të imazheve Emu i Meta-s, krijon imazhe me rezolucion të lartë nga tekstet, transmeton Telegrafi.

Çfarë është Gemini, modeli i ri i AI përmes të cilit Google synon të mposhtë ChatGPT?
Lexo po ashtu Çfarë është Gemini, modeli i ri i AI përmes të cilit Google synon të mposhtë ChatGPT?

Ky mjet në ueb është falas për t’u përdorur (të paktën tani për tani) megjithatë nuk është i disponueshëm ende në Kosovë.

Nuk dihet se kur do të lansohet për publikun e gjerë.

“Imagine with Meta” mund të gjenerojë katër imazhe me vetëm një kërkesë.

Mira Murati, shqiptarja që është Shefe e Teknologjisë në kompaninë e njohur OpenAI tregon në The DailyShow për sistemin DALL-E 2
Lexo po ashtu Mira Murati, shqiptarja që është Shefe e Teknologjisë në kompaninë e njohur OpenAI tregon në The DailyShow për sistemin DALL-E 2

Popullariteti për këto mjete është rritur pas lansimit të DALL-E nga OpenAI, një program me pagesë që u mundëson përdoruesve të krijojnë imazhe nga teksti, diçka që nuk e kemi parë më herët.

Para lansimit të këtyre mjeteve për gjenerimin e imazheve, imazhet duhet të krijoheshin manualisht me programe të ndryshme. /Telegrafi/


Në trend Teknologji

Më shumë
Fshini këto aplikacione nga telefoni përpara se t'i shpenzojnë të gjitha paratë nga llogaritë e juaja bankare

Fshini këto aplikacione nga telefoni përpara se t'i shpenzojnë të gjitha paratë nga llogaritë e juaja bankare

Këshilla Teknologjike
WhatsApp prezanton veçori të reja të formatimit të tekstit

WhatsApp prezanton veçori të reja të formatimit të tekstit

Teknologji
Apple prezanton kufje të personalizuara Beats

Apple prezanton kufje të personalizuara Beats

Teknologji
Qytetari u bë viral derisa voziste Teslan dhe të njëjtën kohë vendosi pajisjet Apple Vision Pro, sekretari amerikan i Transportit ngre alarmin

Qytetari u bë viral derisa voziste Teslan dhe të njëjtën kohë vendosi pajisjet Apple Vision Pro, sekretari amerikan i Transportit ngre alarmin

Teknologji
Samsung zbulon specifikat e pajisjes së re Galaxy Fit 3

Samsung zbulon specifikat e pajisjes së re Galaxy Fit 3

Teknologji
Google ndalon gjeneratorin e imazheve Gemini, Inteligjenca Artificiale krijoi fotografi të pasakta historike

Google ndalon gjeneratorin e imazheve Gemini, Inteligjenca Artificiale krijoi fotografi të pasakta historike

Teknologji
Kalo në kategori