Sa i përket sportit, gjërat nuk janë duke shkuar edhe aq mirë për Mesut Ozilin, por jeta familjare e tij është më e rëndësishme.

33-vjeçari njoftoi së fundmi se është bërë baba për herë të dytë, i një vajze që e pagëzoi me emrin – Ela.

“Mirë se erdhe në botë princesha jonë e vogël Ela”, ka thënë ai në postimin e shpërndarë në Twitter.

Ai dhe bashkëshortja e tij Amine Gulse Ozil (29-vjeçare) kanë bashkë edhe një vajzë dyvjeçare të quajtur, Eda.

Të gjitha lajmet nga Mesut Ozil Të gjitha lajmet nga Mesut Ozil

Çifti janë të martuar që nga viti 2019.

View this post on Instagram

A post shared by Mesut Özil (@m10_official)

Kujtojmë që i pari i Turqisë, presidenti Recep Tayyip Erdogan, ishte kujdesur për kurorëzimin e çiftit në ditën e tyre më të rëndësishme.

Reklama

Ozil ka qenë në lidhje me bukuroshen Gulse që nga viti 2017 dhe dyshja njoftuan fejesën e tyre në qershor të vitit 2018. /Telegrafi/

Reklama

View this post on Instagram

A post shared by Mesut Özil (@m10_official)