LAJMI I FUNDIT:

Messi zbulon kundërshtarin më të urryer në futboll: Ai është lojtari që më zemëroi më së shumti

Messi zbulon kundërshtarin më të urryer në futboll: Ai është lojtari që më zemëroi më së shumti

Legjenda e Barcelonës, Lionel Messi ka zbuluar se ish-mbrojtësi i Real Madridit, Sergio Ramos ishte lojtari që e provokoi atë më shumë gjatë kohës së tij me gjigantin katalunas.

Ylli i Inter Miami kohët e fundit kujton për përplasjet e tij të forta me Ramos në takimet e ashpra El Clasico.

El Clasico, përballja ikonike midis Barcelonës dhe Real Madridit, vazhdimisht gjeneron tituj në mediat, dhe betejat e Messit me Ramos ishin një element kryesor i këtyre ndeshjeve me presion të lartë për gati një dekadë.


Lionel Messi emëron portierin më të mirë aktual në botë
Lexo po ashtu Lionel Messi emëron portierin më të mirë aktual në botë

Duke folur për Abitare, Messi reflektoi në konfrontimet e tij me mbrojtësin legjendar, duke thënë:“ Kemi pasur shumë duele me Sergio Ramos. Ai është lojtari që më zemëroi më së shumti. Atëherë nuk ishim shokë skuadre, por gjithmonë u përplasëm në Clasico, ato ishin ndeshje intensive”.

Rivaliteti midis Messit dhe Ramos përfundoi në verën e vitit 2021 kur të dy lojtarët u larguan nga futbolli spanjoll. Në një kthesë befasuese, ata u bënë shokë skuadre në Paris Saint-Germain pasi të dy u nënshkruan gjatë të njëjtit afat transferimi.

Gjatë dy viteve të tyre së bashku në PSG, dyshja fitoi dy tituj Ligue 1 dhe një Super Cup Francez. Messi u bashkua me Inter Miami në verën e vitit 2023, ndërsa Ramos u kthye në Sevilla.

Messi mbetet nën kontratë me Inter Miami, ndërsa kontrata Ramos me Sevillan do të skadojë në fund të këtij muaji. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dy vite pasi ‘injoroi’ ofertën e tyre, top ylli i jep dritën e gjelbër Arsenalit ta transferojë atë

Dy vite pasi ‘injoroi’ ofertën e tyre, top ylli i jep dritën e gjelbër Arsenalit ta transferojë atë

Premier League
Ekziston që 11 vite dhe u krijua nga disa shokë që po pinin në një lokal - kundërshtari i mundshëm i Chelseat në Ligën e Konferencës

Ekziston që 11 vite dhe u krijua nga disa shokë që po pinin në një lokal - kundërshtari i mundshëm i Chelseat në Ligën e Konferencës

Ligat tjera
Klubi i njohur anglez bën thirrje që trajneri i tyre të marrë drejtimin e Anglisë

Klubi i njohur anglez bën thirrje që trajneri i tyre të marrë drejtimin e Anglisë

Ndërkombëtare
Ylli i Barcelonës po konsideron kalimin në Ligën Premier pas skadimit të kontratës

Ylli i Barcelonës po konsideron kalimin në Ligën Premier pas skadimit të kontratës

La Liga
Juventusi i Thiago Mottas me afrimet dhe objektivat kryesorë - formacioni i mundshëm

Juventusi i Thiago Mottas me afrimet dhe objektivat kryesorë - formacioni i mundshëm

Serie A
Dy gjigantët evropianë të gatshëm ta transferojnë Rabiotin pas largimit nga Juventusi

Dy gjigantët evropianë të gatshëm ta transferojnë Rabiotin pas largimit nga Juventusi

Ndërkombëtare
Kalo në kategori