Sevilla nuk arriti më shumë se një barazim 2-2 ndaj Barcelonës në La Liga.

Ishte një ndeshje me raste nga të dy anët, e cila përfundoi me një fund dramatik.

Ishte Luis Suarez ai që kishte shansin e parë për gol, por uruguaiani gjuajti jashtë. Vendasit u kundërpërgjigjën me anë të Luis Muriel (17′) dhe Joaquin Correas, por asnjëri nuk arritën të tundin rrjetën.

Vazquez duke festuar golin (Foto: La Liga/Twitter)

Goli i parë në takim nga vendasit erdhi në minutën e 36-të nga Franco Vazquez. Sevilla e filloi pjesën e dytë me gol, Muriel shënoi në minutën e 50-të.

Lionel Messi u fut në lojë në minutën e 58-të, i cili për katalunasit ka qenë gjithmonë një motiv shtesë.

Në minutën e 88-të Suarez shënoi për 1-0, ndërsa një minutën më vonë erdhi dhe goli i barazimit nga Messi.

Është gjithmonë ai, shpëtimtari i Barcelonë: Lionel Messi (Foto: La Liga/Twitter)

Pas këtij barazimi Barcelona vazhdon në vendin e parë me 76 pikë, ndërsa Sevilla në pozitën e gjashtë me 46 pikë.

Ndeshja e ardhshme e Barçës është kundër Leganes, kurse skuadra Vincenzo Montallas udhëton te Celta Vigo. /Telegrafi/